308" NA AANVARING GEZONKEN IHC Holland, waarvan IHC Gusto deel uitmaakt, concentreert haar Inspanningen op o.a. de bouw en levering van materieel voor de olieindustrie op zee. In overeenstemming met deze spe cialisatie is het mij een bijzonder genoegen U mede te delen dat wij tevens een contract hebben afgesloten voor een hefeiland, ontworpen voor een waterdiepte van 350 ft. Dit hefeiland zal breng van IHC Gusto aanmerkelijk hoger ligt dan gebruikelijk is. De Pélican" zal het grootste boorschip ter wereld zijn dat uit gerust is met Dynamic positioning". Dankwoorden bracht de heer Smulders over aan al die mensen die met hun initiatief, technisch gevoel en verbeeldingskracht bijdragen tot de bouw van het boorschip. worden gemaakt voor de Amerikaanse opdrachtgever Penrod Drilling Company uit Dallas - Texas - USA en daar worden ge bouwd door onze maatschappij IHC Holland-LeTourneau Marine Corporation. Van de Shell kregen wij opdracht voor het ontwerpen, bouwen en monteren van zogenaamde packages. Hieronder wordt ver staan een samenstelling van een nog te hijsen hoeveelheid ap paratuur die op het dek van een vast platform op zee wordt ge plaatst. Eveneens in overeenstemming met de doelstelling van de IHC is de opdracht voor de „Pélican", waarvan de technische in- Tevens bedankte de heer Smulders de geestelijke die, alvorens het boorschip werd gedoopt, de Pélican had gezegend. Tot slot dankte de heer Smulders mevrouw Bénézit voor de ele gante en charmante wijze waarop zij de Pélican had gedoopt en hij bood haar als herinnering een fraaie broche aan. Admiraal Digard, President van de opdrachtgever Somaser, dankte van alle aanwezigen vooral de ingenieurs die dit schip hadden ontworpen en de mensen op de werf en in de fabriek, die deze plannen hebben gerealiseerd. De Pélican is een voorbeeld van kennis en vakmanschap van IHC Holland. Op donderdag 19 augustus moesten wij tot onze grote schrik vernemen, dat de sleepzuiger H.A.M. 308 na een aanvaring was gezonken. De ramp gebeurde op de Noordzee ten oosten van het eiland Wangerooge. Met de P.C.S. van Hattem was de H.A.M. 308 bezig met baggerwerk in de „oliegeul" voor Wilhelmshaven. In de vroege morgenuren werd de sleepzuiger in het voorschip geramd door de 26.000 ton metende Noorse tanker Policastle. Televisiebeelden en krantefoto's toonden het trieste beeld van het gezonken schip. Alleen een stuk brug en de kraan van de in 1968 bij IHC Smit gebouwde zuiger staken boven water uit. Bij de catastrofe met het vlaggeschip van de Hollandsche Aan- neming Maatschappij kwamen zeven man om het leven. Onze deelneming gaat uit naar de nabestaanden van de slachtoffers. Het schip zal zo snel mogelijk worden gelicht. 139

Het Zeskant | 1971 | | pagina 7