In de afgelopen maanden zijn de Ondernemingsraden van IHC Verschure en IHC Smit bij elkaar op bezoek geweest. Dit waren niet zó maar dagjes-uit (al was het heel gezellig) maar gelegen heden om elkaar beter te leren kennen en op de hoogte te ge raken van eikaars werkomstandigheden en eikaars problemen. Eerst waren het de Verschurianen, die naar "de Kinderdijk" gin gen; toen was het de beurt aan de Smitters om Amsterdam "te doen". Twee deelnemers hebben wij gevraagd om verslag te doen van het bezoek aan hun collega's. Naar de molens Geruime tijd geleden werd door onze OR de wens geuit, wat nader contact te hebben met de OR-leden van onze collega's in de Bagger Divisie. Vrijdag 4 juni was het dan zover, dat een bijna voltallige raad koers zette naar Kinderdijk. Onnodig, te vermelden, dat met en kele Ajax-fans aan boord de reis ernaar toe in de beste stem ming plaatsvond. Volgens de planning arriveerde het gezelschap tegen 10 uur aan bezoek naar IHC Verschure. Wij werden ontvangen in de can- tine van de werf aan de Zamenhofstraat. Wij waren er op de afgesproken tijd ondanks het feit, dat de chauffeur van de bus zich in de tunnels vergiste. In plaats van de IJ-tunnel werd de Coentunnel genomen en dat betekende een stuk omrijden! De heer H. Nagel, hoofd van de Scheepswerf, gaf een uiteen zetting over de werf en daarna gingen wij alles zelf bekijken. Wij zagen een oude bekende, een van onze werfkranen, die on langs van Kinderdijk naar Amsterdam werd overgeplaatst. Spe ciale aandacht kreeg de 1:10 brandsnijmachine. In de scheeps- bouwloodsen zagen wij o.m. graaf- en breekwerk om plaats te maken voor nieuwe, moderne machines. Na de rondgang over de werf ging het per bus naar de Oranje- werf. Hier wordt veel reparatiewerk verricht. Men beschikt er over een dwarshelling van 100 meter en een drijvend dok van 84 meter. Dit en nog meer details vertelde adjunct-directeur J. N. Koutstaal ons. Wij bekeken de Oranjewerf en vergaten na tuurlijk niet de Machinefabriek van IHC Verschure te bezoeken. Een voor ons interessante afdeling was "Polymarin". Binnenkort gaat "Polymarin" verhuizen, maar nu konden wij er op de Oran- AMSTERDAM KINDERDIJ VIQE-VERS de dijk, waar de heer Bouman en zijn staf voor de ontvangst zorgden. Na het kopje koffie en een uiteenzetting over wat er is gebeurd na de fusie, en wat er nog moet plaatsvinden, vond de rondleiding plaats. Onder de indruk van de ruimte, waarover IHC Smit beschikt en het gigantische werk, dat straks een schepen-fabriek moet wor den, werd gezamenlijk met de voltallige Smit OR-leden de maal tijd genuttigd. Wie Kinderdijk bezoekt, moet de molens gezien hebben en zo verging het ook onze vertegenwoordigers. Na een bezoek aan het MTI, waar de basis wordt gelegd voor het vertrouwen in het IHC-produkt, kwam het einde aan deze in alle opzichten ge slaagde dag. Zowel van de kant van Smit als van Verschure werd zonder meer aangenomen, dat een tegenbezoek aan Amsterdam een volgen de stap is naar een nauwere samenwerking. Als dank voor de prettige ontvangst lieten onze mannen een bloemstukje achter. Al met al een bijzonder geslaagde dag! Naar het IJ Op 10 september gingen wij van de OR van IHC Smit op tegen- jewerf nog even in rondkijken. Hierna scheepten wij ons in op een rondvaartboot, die ons naar het Havengebouw bracht. Op de 13e verdieping is een restaurant waar wij de lunch gebruik ten. Tijdens dit tafelen bedankte de heer Bouman directie en OR-leden van IHC Verschure voor het bezoek. Als herinnering bood hij vervolgens een grote molenfoto aan. Er werd ook ge sproken door IHC Verschure's directeur, de heer A. J. C. Bax, en door de heer Stoks, secretaris van de OR van IHC Verschure. Toen werd de boot weer opgezocht voor een uitgebreide rond vaart over het IJ en over de Zaan. Een boeiende tocht, die meer nog dan rustig naar buiten kijken werd gebruikt voor intensief contact tussen de OR-leden onderling. Er is heel wat afgepraat en heel wat van gedachten gewisseld. Dat kan het wederzijds begrip alleen maar bevorderen! De vaartocht eindigde bij de Oranjewerf. Daar kregen wij als aandenken een Amsterdams geschenk: een mansbakje, u weet wel, zo'n koperen bakje, waarmee orgeldraaiers hun gage win nen. Namens ons allen sprak de heer C. Pater tot slot nog een woord van dank tot onze Amsterdamse collega's. Met de bus ging het vervolgens op huis aan. 159

Het Zeskant | 1971 | | pagina 11