DONG HAE HO" te water 1 II Vlaggen van de Republiek Korea en Nederland wapperden op de werf van IHC Verschure op 3 september jongstleden. De cutterzuiger Dong Hae Ho, bestemd voor de Korean Dredging Corp. in Seoul ging op deze dag te water. Het paspoort van dit baggervaartuig vermeldt onder meer een pontonlengte van 53 m en een breedte van 12 m. Een 20 cilinder Smit Bolnes motor van 4180 tropenpk zal de baggerpomp aandrijven. Twee elek tromotoren van in totaal 800 pk drijven de cutter aan, waarmee tot op een max. diepte van 24 meter gebaggerd kan worden. Zo ver was het nog niet op die zonnige septemberdag. Eerst moest de zuiger maar eens te water. Dat ging op zeer vlotte wijze. De Dong Hae Ho stoof het IJ in, nadat de fles tegen de romp was uiteengespat en de klink gevallen. De doopplechtig heid werd verricht door Mevrouw Ki Young Song, echtgenote van de Chargé d'Affaires van de Republiek Korea in ons land, Zijne Excellentie de heer K. J. Song. Zoals bij Verschure gebruikelijk kreeg de doopvrouwe vóór de plechtigheid bloemen aangeboden door het dochtertje van één van de Verschure-medewerkers. Dat was ditmaal de 7-jarige Linda Blaauw. Haar vader is voorman op de Oranjewerf. Linda gaf niet alleen bloemen en kreeg daarvoor een geschenk, zij schreef ook, spe ciaal voor ons Zeskant, een kort verslag: Ik werd gehaald met een mooie auto. Ik moest bloemen aanbieden aan een heel aardige mevrouw en toen werden er foto's gemaakt. Ik vond het erg mooi. Vooral de boot te water lating. Er werd een fles tegen de boot gegooid. En toen ging hij op de reels het water in. Hij ging zo snel dat hij onderging en toen weer boven. Er werden foto's genomen. Wij hebben aal gehad dat vond ik lekker. Het was op een toostje. En wij hebben ook stukjes kaas gehad. En een glaasje jusdeorange. En ik was zo blij met de bolpen die ik van de direkteur kreeg. Ik was zo blij dat ik huppel. En toen ging ik naar huis met de auto. 151

Het Zeskant | 1971 | | pagina 3