„%nn (DBF Om te beginnen een woord van welkom. Hoewel het voorjaar nog veraf lijkt, moeten wij toch zeggen: er is een nieuwe loot ontsproten aan de stam van regionale berichtenbladen. Het heet „IHC Holland Nieuws" en het geeft informatie voor de mede werkers van hoofdkantoor en computercentrum. Welkom, ook op Argus' schrijftafel!. Bij het lezen van de zin in No. 1, „Wie een prik wenst, gelieve zich voor 8 oktober a.s. op te geven dachten wij een mo ment aan Het Praathuis van de Fabeltjeskrant. Maar het was minder prozaïsch. Wie wilde kon zich tegen de griep laten prik ken. Wanneer wij Het Zeskant ontvangen, kijken wij altijd graag naar de jubileumverslagen van onze Amsterdamse collega's. Daarin lees je soms de opwindendste dingen. Zoals dit: „Wij hopen voor de jubilaris en zijn echtgenote, dat de draagmedaille van de Koninklijke onderscheiding en het draagbare tv-toestel nog lang en in goede gezondheid gedragen mogen worden. Een beeld van een last Wanneer kun je als lid van de Personeelsvereniging bij IHC Smit meedoen met klaverjassen? Na lezing van het bericht hier over in het IHC Smit Nieuws weten wij dat niet. Er is een klaver- jasconcours, maar: „U kunt nog meedoen, als U zich nog niet opgegeven hebt." Hebt U dat wèl gedaan, dan mag U de kaarten niet ter hand nemen. Of toch? Voetbalnieuws is er ook te melden uit onze kringen. Over het volgend jaar te houden IHC voetbaltoernooi meldde het IHC Gusto Nieuws: „Verschure hoopt er een IHC verbroederings voetbaldag van te maken. Wij zullen onze training uitsluitend richten op voetbal. Sport verbroedert toch altijd?" Nou, nou, dat zou je niet altijd zeggen, als je ziet en hoort, wat er zich op de grasmat afspeelt In IHC Holland Nieuws no. 2 lazen wij: „Op 2 oktober jl. vond het eerste optreden op de groene mat plaats van het voetbal veertiental van het hoofdkantoor en het computercentrum." Het mocht niet baten, die veertien man. Van Gusto's V.V. „Bal- opdak" werd met 3-2 verloren. Als elftal waren ze wellicht hele maal ingemaakt De prijs voor veel zeggen zonder iets te zeggen, gaat ditmaal naar het IHC Gusto Nieuws voor het volgende bericht: „Helaas bereiken ons de laatste tijd vele klaagtelefoontjes over allerlei zaken, die nog niet in orde gemaakt zijn. Zo blijkt, dat reeds 2 weken op de herentoiletten in het hoofdkantoor het een en an der niet in orde is. Het klagen is echter ietwat voorbarig, als de Technische Dienst niet eens weet, dat de zaak niet in orde is". Nee, zeg nou zelf, dat gaat toch niet?! Er gaat weer heel wat gebeuren aan de Kinderdijk, zo blijkt uit het IHC Smit Nieuws. Er komt een toneelavond met een „Hol lands blijspel met een bijna Franse, pittige dialoog en originele vondsten." Daar kun je alle kanten mee uit, behalve over de schreef gaan Het stuk heet „Blijf zitten waar je zit" en voor wie dit moeilijk valt: na afloop is er bal met het Tipsy Trio. Om draaierig van te worden „In de GAC-garage is een nieuwe koffie- en chocolade-auto maat geplaatst" aldus IHC Gusto Nieuws. „Het bestuur heeft besloten de oude automaat te laten vervangen, omdat het beestje regelmatig kwalijke ouderdomsverschijnselen vertoon de: onregelmatige leveranties." De regelmatige onregelmatigheden zijn nu voorbij; voortaan geen bekertjes koflade of chocfie meer Wie het kleine niet eert U weet wel. Daarom een klein be richtje voor U opgediept uit IHC Verschure Nieuws. Dat de Oranjewerf een dwarshelling heeft, mag als bekend worden verondersteld. De hellingkettingen hierop zijn onlangs vervan gen. De oude kettingen zijn I8V2 jaar gebruikt. In die tijd wer den er ruim 5500 schepen mee omhoog en omlaag getrokken. Voor wie zin heeft in wat rekenwerk: dat is ongeveer één schip per dag, de weekends niet meegerekend. Dat de nieuwe kettingen op de Oranjewerf even intensief ge bruikt mogen worden! In „Domino", het blad voor onze collega's bij DMN, vonden wij een interessant bericht. Het gaat over tijdelijke blindheid, wan neer men plotseling van licht in donker komt. Volgens de Britse Vereniging van Opticiens duurt het ongeveer 15 minuten, voor dat de ogen zich volledig aan de duisternis hebben aangepast. In die tussentijd is men min of meer half blind. Bij jongeren duurt de tijd van aanpassen korter dan bij ouderen. Het is goed dit te weten nu de dagen snel korter worden en wij ons weer in het duister van huis naar werk en van werk naar huis moeten begeven. Haastige spoed is zelden goed, zeker om je half blind in het verkeer te storten. Dus: even wachten, voordat U in het donker gaat rijden. 176

Het Zeskant | 1971 | | pagina 12