40 JAAR BIJ IHCSMIT 25 JAAR BIJ IHCSMIT JUBILEA BIJ IHC VERSCHURE Op dinsdag 9 november her dachten wij met onze IJzer- werker/Afschrijver, de heer A. Rietveld, het feit dat hij 40 jaar geleden ais 13-jarige jongen zijn loopbaan in ons bedrijf is begonnen. Er kwam niet alleen een goe de ijzerwerker uit maar ook een goede afschrijver. De bouw van de tinbaggermolens liggen nog goed in zijn ge heugen. Daar hadden ze flin ke en potige kerels voor nodig, die voor niets opzij gingen. De Burgemeester van Nieuw Lekkerland was bij de jubi leumviering aanwezig om de jubilaris het ereteken in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op de borst te spelden. Onze directeur, de heer A. J. Bouman sprak hierna de heer Rietveld toe, waarbij hij hem dankte voor de trouwe dien sten die de heer Rietveld aan het bedrijf heeft bewezen. De heer Bouman schroefde hem het gouden firmaspeldje met de briljant op de revers en overhandigde hem een envelop met inhoud en een miniatuur-draagmedaille van de Koninklijke onderschei ding. Wij feliciteren de heer Riet veld met deze onderschei ding en wensen hem nog heel veel gelukkige jaren toe, waarbij wij ook zijn vrouw en kinderen willen betrekken. En natuurlijk niet te vergeten, gezondheid om zijn werk met opgewektheid te kunnen blij ven doen. Op dinsdag 9 november j.l. herdachten wij met onze Ma gazijnbediende, de heer J. van der Linden, het feit dat hij op 4 november 1946 bij ons bedrijf in dienst is ge treden. Onze directeur de heer A. J. Bouman releveerde in zijn toespraak hoe de heer Van der Linden bij ons bedrijf is gekomen. In de oorlog werd de heer Van der Linden slachtoffer bij het bombardement van Al- blasserdam en verloor daar bij zijn rechteronderbeen. Na een tijd in het ziekenhuis verpleegd te zijn, kwam hij weer thuis om tijdens de oor logsdagen te werk gesteld te worden bij de centrale keu ken in Alblasserdam. Daarna kwam hij bij ons be drijf bij de heer P. v. d. Toren in het magazijn van de Ma chinefabriek. Wij hebben veel waardering voor het werk van onze jubi laris. De heer Bouman schroefde onze jubilaris het gouden firmaspeldje op de revers en overhandigde hem een enve lop met inhoud. Wij feliciteren de heer Van der Linden met dit jubileum en wensen hem nog heel veel gelukkige jaren toe sa men met zijn vrouw en kinde ren. J. VAN DER LINDEN P. DE JONG Wij gaan de laatste fase in van de Zeskant-jubileum-ver- slaggeving voor dit jaar. Zoals bekend is er voor jubi larissen en gepensioneerden over 1971 traditiegetrouw in de tweede helft van de maand december een jaar feest in het Apollo-paviljoen. AZOUTENDIJK Voor dat feest zijn vanzelf ook onderstaande jubilarissen met hun echtgenoten uitge nodigd. C. VAN INGEN Op vrijdag 29 oktober jubi leerde de heer Popke de Jong, stellingmaker op de scheepswerf. Uit het hoge Noorden kwam hij 25 jaar geleden naar Am sterdam-Noord met een posi tieve mentaliteit en een grote zin voor hulpvaardigheid. Beide goede eigenschappen heeft hij temidden van zijn Amsterdamse collega's gedu rende al die tijd in ruime mate ontplooid. Het doet deze geziene mede werker uit het Frieske Laand erg veel deugd. Wij wensen heit en mem De Jong nog vele goede en ge zonde jaren met hun kroost op de Amsterdams-Friese toer. Een bijzonder geslaagde ju bileumbijeenkomst hielden we bij de heer A. Zoutendijk thuis in Landsmeer en wel op vrijdag 19 november 1971. De huiselijke omstandighe den lieten helaas niet toe, dat deze jubilaris met zijn echtgenote op het bedrijf ge huldigd werd. Wij danken de heer Zouten dijk hierbij nogmaals voor 25 jaar trouwe dienst aan ons bedrijf als klinker en hecht- lasser en wensen hem en zijn echtgenote alle goeds voor de toekomst. Onze derde jubilaris is "zijns ondanks" naar later is geble ken 25 jaar geleden in onze dienst gekomen. Inplaats van bij de buurman naar binnen te stappen, waar hij nota bene geïntroduceerd was door een kennis, meldde hij zich bij onze scheepswerf waar het hem dermate be viel, dat hij 25 jaar "is blijven hangen", hetgeen op 25 no vember j.l. aanleiding was tot een feestelijk onthaal door bedrijfsleiding en collega's. Deze jubilaris was de heer C. van Ingen, thans behorend tot de groep vaklieden, die de nieuwe brandsnijmachine bedient. Na 25 jaar Mokumse folklore heeft z'n Nimweegse accent nog niets aan expressie en innerlijke zachtheid verloren. We wensen hem toe, dat hij de beschreven deugden tot in lengte van dagen mag be waren. A. RIETVELD

Het Zeskant | 1971 | | pagina 12