«I'S (W) ERF Van al onze medewerkers zijn degenen, die aan de Kinderdijk werken, nauw verbonden met het landschap. Wijde polders, brede rivieren, mooie molens. Nu gaan ze bij IHC Smit niet alleen schepen onder dak bouwen, maar hebben ze ook het landschap onder dak gebracht. Wij lazen tenminste onlangs: "Ons rest nog te vertellen dat het nieuwe kantoor Fabriek (±1200 m2) een zogenaamd landschaps kantoor is, dat wil zeggen een kantoor zonder aparte kamers (met uitzondering van enkele bekende kleine noodwendige kamertjes)". Allicht! Het zou gewoon te gek zijn; zomaar in het landschap Een felicitatie krijgt het IHC Smit Nieuws bij de aanvang van de 6e jaargang van dit "Berichtenblad voor en van het personeel van IHC Smit N.V.". Eind oktober 1966 verscheen nummer 1, nu ligt nummer 146 op ons bureau. Dat wij in deze rubriek ook het IHC Smit Nieuws in de afgelopen jaren vaak op de korrel hebben genomen, wil niet zeggen, dat wij over de regionale berichten- bladen in ons bedrijf ook maar een greintje geringschattend zouden denken! Integendeel, voor een goede communicatie in de bedrijven is ook regionale nieuwsvoorziening van het grootste belang. Daar om een welgemeend proficiat. Wij hopen, dat ook in de komende jaren IHC Smit Nieuws goed gelezen zal worden. Wij zullen het zeker doen I Even dit er tussendoor: berichten als zou Argus zijn gesigna leerd op de Europort-tentoonstelling in Amsterdam, moeten met de meeste stelligheid worden ontkend. Hij was er wel, één dag, maar hij wil dat niet weten En daarmee uit Wanneer is een restaurant een restaurant? Dit vragen wij ons af na lezing van een bericht in het Smit-Bolnes Nieuws onder de titel "Maaltijden bij overwerk". Voor die maaltijden is een nieuwe regeling getroffen, die o.m. behelst: "Desgewenst bestaat voor overwerkers van buiten Zierikzee de mogelijkheid om in een ander restaurant (dus niet bij familie, kennissen e.d.) te gaan eten". Samen uit, ja gezellig, thuis Namen noemen wij niet, maar "ergens" lazen wij een dezer weken: "De laatste tijd verbazen wij ons steeds weer over de snelheid, waarmee sommigen de afstand tussen prikklok en portiersloge weten af te leggen. Wanneer men om 16.30 uur bij de poort staat te wachten tot het eindsignaal klinkt en blijkt dat men op datzelfde tijdstip heeft afgeprikt, geeft dat wel te den ken". Inderdaad, wij hebben toch niet allemaal dubbelgangers Haastige spoed, doe het tóch goed! De regelmatig terugkerende "collectes" om een medewerker ter gelegenheid van een blijde of droevige gebeurtenis met een attentie te bedenken, hebben bij IHC De Klop geleid tot de instelling van een fonds, waaruit zulke attenties betaald kunnen worden. Men kan er vrijwillig aan deelnemen en is dan af van al het gecollecteer. Een goed initiatief, dachten wij zo. Het fonds kreeg de naam "Lief en Leed Pot". Hopenlijk zal er veel liefs en weinig leed uit betaald kunnen worden. "In de praktijk heeft het boorblok zijn voordeel bewezen bij het boren van gaten voor de hangijzers, die nu goed recht boven elkaar komen. De hangijzers dienen voor het vervoer van model len". - Aldus het bekroonde idee no. 232 bij IHC Smit. Een heet hangijzer minder aan de Kinderdijk. Wie in het weekend van 6 november jl. uit de poort van IHC Gusto mensen zag komen met meubilair onder de arm, hoeft niet te denken, dat de zaak daar gesloten werd. Op de teken kamers Scheepsbouw en Kraanbouw heeft iedereen afstand moeten doen van de wel zeer oude, doch vertrouwde bureaus. De komst van nieuw meubilair maakte zo'n 70 bureaus overbodig. Wie niet van het oude kon scheiden, mocht z'n oude bureau mee naar huis nemen. Vandaar de drukte, die op een verhuizing leek. Er werd bij IHC Gusto trouwens nog meer versjouwd. "Woens dag j.l. zij onze staalbouwers met behulp van de Taklift I begon nen het Amoco-deck uit te laden. Het deck, dat in twee delen van ruim 300 ton is gebouwd, werd op een ponton geplaatst. Wanneer alles glad is verlopen moet u het deck vandaag al uit het silhouet missen". Boven het bericht stond "weg-deck". Wat geck zeg En dan die jubilarissen. Een van hen, die er 25 jaar bij IHC Ver- schure op had zitten, kreeg "een magistrale rede met vele raak vlakken over het werk en de persoon van de jubilaris, maar het moet gezegd dat die van de vertegenwoordiger van de O.Ft. er niet voor onderdeed". Een woordenwaterval dus. Maar toch: "al met al een bijzonder gezellige en niet te praterige jubileumviering, daar houdt de heer X immers niet van". Dat weet dan blijkbaar nog niet iedereen Zo, dat was het dan weer voor 1971. Wanneer u dit nummer on der ogen krijgt, staat de Kerstboom al in de hoek van de kamer en zijn vermoedelijk de ingrediënten reeds gekocht voor het bakken van oliebollen. Jammer genoeg vallen zowel Kerst als Oud en Nieuw ditmaal op een weekend, zodat er geen extra vrije dagen aan vastzitten! Tenzij u die nog had bewaard. Onder de oude, misschien wat verbleekte kalender van 1971 hangt fris en vrolijk die van 1972. Nog even en u gooit de oude in de prullebak. Bracht '71 wat u er van verwachtte? In het werk en thuis? Niets is eigenlijk zo persoonlijk als de jaarwisseling, vinden wij, Kerstmis, het feest van het Licht, leent zich veel meer voor een gezamenlijk vieren, een gezamenlijk beleven dan Oud en Nieuw. Op de overgang van het ene in het andere jaar rust een per soonlijk balans opmaken. Heb ik het goed gedaan? Heb ik gefaald? Heb ik knopen doorgehakt? Sta ik credit of debet? Maar hoe dan ook: de laatste regels van het laatste nummer van 1971 kunnen en mogen niet anders zijn dan: de beste wensen voor de komende feestdagen en een goed Nieuwjaar. 192

Het Zeskant | 1971 | | pagina 16