schone industrie in Heerhugowaard POLYMARIN Heerhugowaard, 9 december 1971. In een fraai versierd gedeelte van de 2700 m2 grote fabriekshal aan het Nijverheidsplein opent de heer A. Bax de vestiging van Polymarin N.V. Tot voor kort was Polymarin (eerst als de afdeling Polyboat van Verschure) gehuisvest op het terrein aan de Nieuwendammerdijk te Am sterdam. In de 50er jaren werd gedacht dat in de toekomst polyester produkten ook in baggermaterieel zouden kunnen worden toe gepast. Dit is echter nog steeds niet het geval. De produktie spitste zich dan ook toe op andere polyester produkten, zoals jachten, verstelbare tussenvloeren voor zwembaden en kleuter- baden. In Amsterdam werd de ruimte zo langzamerhand te klein. Bovendien was net moeilijk om in Amsterdam een voldoend aantal medewerkers te vinden. Om die redenen verhuisde Poly marin naar het platteland, naar de vriendelijke gemeente Heer hugowaard, ongeveer 20 km ten noordoosten van Alkmaar. Di recteur J. Bos heeft daar voldoende armslag om zijn bedrijf efficiënt te voeren en zonodig uit te breiden. In zijn openingstoespraak wenste de heer Bax de heer Bos en zijn medewerkers veel succes. De heer Bos dankte de Raad van Bestuur en de directie van IHC Verschure, die bereid waren hem en zijn mensen deze mogelijkheden in Heerhugowaard te bieden. Ook dank aan de vele Verschurianen, die behulpzaam waren bij de verhuizing. De burgemeester van Heerhugowaard, Mr. Molenaar sprak ge lukwensen uit. Hij was erg blij met deze schone industrie in zijn gemeente en wenste Polymarin gaarne alle goeds toe. Voorafgaand aan de officiële opening was er voor het personeel en hun familie gelegenheid het bedrijf te bezichtigen. Ongetwij feld zai ieder daarbij gedacht hebben dat het werken in een zo ruime hal in de landelijke omgeving van Heerhugowaard beslist een genoegen moet zijn. 12

Het Zeskant | 1972 | | pagina 12