erf Wederom een felicitatie: eind november verscheen no. 1 van de 5e jaargang van het Smit-Bolnes Nieuws. Het was maar liefst 6 bladzijden "dik" en bevatte o.m. een verslag van de technische proefvaart met de LPG-gastanker Irene. Voor onze Zierikzeese collega's zeker interessant, want er staat een van hun motoren in dit schip. Nummer 2 van de nieuwe jaargang was ook al zo uitgebreid. In een bijlage werd uitvoerige informatie gegeven over het beoor delingssysteem. Het Smit-Bolnes Nieuws, je kunt 't niet missen, geen maand. Degenen, die Het Zeskant nauwkeurig lezen, hebben het vast wel ontdekt, dat kleine foutje op bladzijde 183. Het spreekt van zelf, dat de Redaktie u de beste wensen mee wilde qeven voor 1972. Het "eentje" moet een "tweetje" zijn! Wij blijven nog even bij Het Zeskant van verleden maand. "Jaar lijkse verloting ideeënbus IHC Verschure", zo luidde een kop. Wij hebben goed gelezen, maar konden niet ontdekken wie nou die bus in z'n bezit heeft gekregen. Het was overigens een smakelijke bijeenkomst. Wij lazen achter eenvolgens over een "opgetuigd hapje en snapje"; over een "idee ter zake van verbetering van de receptuur voor het berei den van kunsthars"; over het nieuwe seizoen waarin "ideeën weer de pan zouden uitspringen" en over degenen, die zich ver zoenden "met hun niet bij een extra snapje". U snapt het wel, het was reuze gezellig! Het is al weer lang geleden, dat wij het Argusoog lieten vallen op de manier waarop regelingen en bepalingen worden ver klaard. In het IHC Smit Nieuws stond dit: "Nieuw is voor ons bedrijf de regeling, dat voor uren welke in een normale werkdag wordt gewerkt in aansluiting op overwerk dat voor of op midder nacht is aangevangen, per uur een vergoeding wordt gegeven van 0,217% van een periodesalaris indien de vorige dag de nor male werktijd is gewerkt." Nog een keer overlezen mag Met de regelingen voor de nieuwe kantine bij Gusto wil het soms nog niet vlotten. Het IHC Gusto Nieuws vestigt er o.m. nog eens de aandacht op, dat de overall uit moet bij een bezoek aan de kantine, etc. En men besluit het bericht met: "Laten we met el kaar proberen de goed lopende gang van zaken vol te houden." Inderdaad; gewoon in de pas blijven, lui! Nog één opmerking naar aanleiding van de tentoonstelling "Eu roport '71". In IHC Smit Nieuws stond er een stukje over met o.m. de volgende zin: "Ook het wandelende cuttereiland met zijn zwemmende pers leiding heeft veel belangstelling getrokken." Voor zover wij weten zwommen er wel visjes in de grote bak, maar de persleiding lag rustig in het water te zweven en bewoog zich niet voort De rubriek "In Dienst" doet verwachten, dat iemand z'n intrede doet bij een van onze bedrijven om daaraan een flink aantal ja ren z'n beste krachten te geven. Maar in IHC Gusto Nieuws lazen wij onlangs: "Met ingang van 1 december 1971 is in dienst getreden de heer "X" als assistent van de heer "IJ". Het is de bedoeling dat de heer "X" bij ons bedrijf blijft tot eind januari." Hopen dat ie het zolang uithoudt De ruilhandel behoort aan de Kinderdijk nog niet tot het verle den. Zo zagen wij in het IHC Smit Nieuws deze advertentie: "Te Koop: een bromfiets, merk Hercules, vraagprijs Fl 100,en 4 kanaries t.e.a.b." Wie die beestjes niet heeft kan naar die brommer fluiten! Ook in een decembernummer van IHC Smit Nieuws stond dit be richt. "Bij het MTI ligt zand wat niet meer gebruikt wordt. Zij die het kunnen gebruiken, mogen het na overleg gratis weghalen." Een goed idee voor diegenen, die wilden zeggen: 1971? Zand erover! Om te besluiten deze maand de volgende opvallende vermelding in een rapport van een van onze garantiemachinisten. Eind ver leden jaar schreef de heer P. M. Bos, toen aan boord van de sleepzuiger MOT Dredge III in India: "Het schapenvlees heeft de laatste dagen ondanks het scherpe sausje een wat vreemde smaak. Bij inspectie van de vleeskamer heb ik de schapen kar kassen eens bekeken. De karkassen zijn klein en hebben dezelf de omvang als van de straathonden, die hier in grote getale rondstappen. Heb gezegd, als er dan hond gegeten moet worden in deze tijden van oorlog en rampspoed, zoek dan wat goed doorvoede exemplaren uit en niet van die scharminkels die thans in de vleeskamer liggen. Het waren geen honden doch lammetjes, zei men. Toch kan ik de aandrang om af en toe te blaffen, maar met moeite bedwingen." Dat komt er van als je de-hond-in-de-pot vindt

Het Zeskant | 1972 | | pagina 20