DMN KOOS NIEUWE ONDERNEMINGSRAAD IN MEMORIAIVI Op 30 december j.l. is bij De Machinefabriek Noordwykerhout een nieuwe ondernemingsraad gekozen. Voor het eerst is bij deze verkiezingen, die eens in de drie jaar worden gehouden, uitgegaan van een nieuw kiessysteem, waarbij alle kandidaten op één lijst uitkomen. Dus geen verdeling meer naar afdeling of politieke achtergrond. Het was nu gewoon stemmen tellen en meeste stemmen gelden. Bij de uitslag bleek dat 94% van de kiezers zijn stem had uit gebracht. Voorwaar een hoge score. Verder bleek dat vijf van de zeven leden van de oude raad opnieuw zijn gekozen. De kiezers demonstreerden hiermee een voor die leden plezierig ver trouwen in de oude raad. Jammer werd gevonden dat (net) geen jongere in de raad werd gekozen. Hoewel, de gekozen leden zijn weliswaar niet zö jong in jaren, maar zouden ze niet jong van hart zijn? Dan gaf de uitslag te zien, dat drie medewerkers uit de indirect-produktieve sfeer en vier uit de direct-produktieve sfeer afkomstig zijn. Uit een nadere beschouwing van de stembiljetten tenslotte kon de conclusie worden getrokken, dat vele beambten op niet-beambten hebben gestemd en andersom. Met andere woorden: de vertegenwoordigers van fabriek en kantoor hebben elkaar wederzijds het vertrouwen gegeven. Een duidelijke demonstratie van de wil tot integratie van de mede werkers zelf, dachten wij. Bij de foto: Naast de voorzitter, de heer Timmer (4e van links) de leden van de nieuwe ondernemingsraad, te weten (van links naar rechts) de heren J. van Egmond, R. de Boer, F. Kok, T. Zandbergen, P. v. d. Zwet, P. v. Dijk, W. v. d. Niet. Hiervan zijn de heren Kok en De Boer nieuw in de raad. PIETER ROGH Jfi Ondanks zijn optimisme en de blijheid waarmede hij ons altoos weer verraste en ondanks het goede gesternte, waarin hij rots vast geloofde, heeft onze medewerker, de heer Pieter Rogh, op 7 januari 1972 te vroeg voor ons en zijn vrouw en kinderen - hij was 59 jaar - de laatste woorden gesproken. Velen zullen zich ook nu weer afgevraagd hebben, waarom toch altijd de vriendelijkste en medelevendste mensen het eerst aan bod zijn om door hun verscheiden een sombere leegte te veroor zaken. Wij zullen zijn hulpvaardigheid en medeleven met iedereen in zijn omgeving en vooral zijn positieve instelling ontzettend mis sen. Hij blijft in onze gedachten voortleven. Wij denken daarbij ook en in het bijzonder aan de smart, die over zijn vrouw en kinderen gekomen is. Technische Dienst IHC VERSCHURE 31

Het Zeskant | 1972 | | pagina 11