Het gebeurt niet vaak, dat wij "fanmail" ontvangen. Als het dan toch eens voorkomt, maken wij er graag melding van. De heer K. Gelderblom, werkzaam bij IHC Smit, zond de redactie een ge dicht naar aanleiding van de Kerstpuzzel. Daarin wijdde hij ook enige regels aan ons. Zo: En hoe dan Argus steeds kan weten Zo speurend steeds met Argusoog van al dat bouwen, passen, meten, Och, dit zit ons niet al te hoog: We wensen hem ook maar het beste in welke vorm hij ook bestaat Hij zorgt toch dat wij steeds weer weten hoe 't met de zaken verder gaat Daarom nu eens, m'n beste Argus een keer het oog op U gericht 'k Zou zeggen: doe speurend, verder en zo al schrijvend weer Uw plicht. Over post-ontvangen gesproken: een enkele maal ontvangt de redactie een brief of briefkaart, waarin wordt gereageerd op iets dat in Het Zeskant gepubliceerd is. Natuurlijk zijn reacties wel kom, maar wanneer zulke post anoniem is of van een niet-be- staande naam voorzien, gaat het meteen de prullemand in! Da's duidelijk, niet waar! Het IHC Smit Nieuws maakte melding van een kleine reorganisa tie in verband met het invoeren van het Autokon-systeem (o.m. het computer besturen van brandsnijders). De bedrijfstekenka- mer en de spantenvloer waren erbij betrokken. "Deze beide af delingen worden vanaf 1 januari 1972 samengevoegd en zullen dan Maatvoeringscentrum heten." Dat past precies! Wij bouwen immers niet alleen "confectie" (standaardprodukten) maar ook "maatwerk"? Krijgen wij er een soort collega bij, wiens Argusogen het Gusto- gebeuren nauwgezet volgen? In IHC Gusto Nieuws no. 3 zagen wij, onder de titel "Langs de neus weg", dit tekeningetje met deze tekst: - Nu krijgen we pas echt visglas op de inkoop, want nu komt er nog kroos in ook. - Het blijft trouwens in het groen, zowel de spruit als het kroos. Wanneer wij iemand van Gusto ontmoeten, zullen wij langs onze neus weg eens vragen waar dit alles op slaat Verleden maand las U in ons Zeskant over de presentatie aan de Smit-collega's van het nieuwe complex van de Machinefabriek. In het IHC Smit Nieuws werd hierop nog nader ingegaan en werden interessante details verteld: Om de beide bestaande machinefabrieken te koppelen was de bouw nodig van een hal van 70x40 meter. Het nieuwe kantoor heeft een oppervlakte van 1200 m2. De vloer van ex-machinefabriek Noord werd opgehoogd tot 3.40 m N.A.P. Dwars door het nieuwe complex loopt een weg, aan beide zijden afgesloten door grote deuren. Zo'n 120.000 houten blokjes werden gebruikt als vloerbedekking. Al met al een grote klus daar aan de Kinderdijk! Bij Gusto is geƫxperimenteerd in de Scheepsbouwloods met een lasdampafzuiging. In IHC Gusto Nieuws lazen wij hierover: "Deze afzuiginstallatie is bedoeld als experiment. Mocht de werking blijken te voldoen dan zal dit systeem eveneens toegepast wor den bij aanverwante bedrijven in de E.E.G." Dat noem je nou nog eens Europees denken Het is lang geleden, dat wij het IHC De Klop Nieuws ter sprake brachten. In no. 24, het eerste nummer van dit jaar, werd een overzicht gegeven van de premies voor de Sociale Verzekerings Wetten en de totaalbedragen die op onze lonen en salarissen worden ingehouden. Een moeilijke, ingewikkelde materie voor niet-ingewijden. Onze complimenten voor de zeer duidelijke ma nier, waarop IHC De Klop Nieuws dit moeilijke onderwerp aan de lezers presenteerde. Wij, die beslist grote leken mogen worden genoemd op dit ge bied, begrepen er ineens alles van. Een stevige Klop op de schouders voor <de redactie van het IHC De Klop Nieuws! Wanneer onze verkeersminister Drees het IHC Gusto Nieuws leest, moeten de mededelingen over de indienststelling van per- soneelsbussen hem prettig hebben gestemd. De Gusto-collega's kunnen zich voortaan "openbaar laten vervoeren". Tijden, route beschrijvingen en stopplaatsen werden uitvoerig vermeld. De rijtijden van de beambtenbus zijn zelfs aangepast aan de aan komst van treinen op het station Schiedam. En dat alles onder de kreet: "Gusto service gaat steeds verder". In het IHC Gusto Nieuws no. 3 werd te koop aangeboden: "een televisie/radiocombinatie met wisselaar in gesloten kast". Afgaande op het peil van vele TV- en radioprogramma's kunnen wij alleen maar aanraden: houdt die kast zo veel mogelijk geslo ten Dit was de 50e Argus, goedenavond! 'S DE HEUS

Het Zeskant | 1972 | | pagina 12