Precies op het vastgestelde tijdstip - 's middags om 4 uur op de i gure zaterdag 29 januari - liep de veerboot Free Enterprise VI van stapel. De doop werd verricht door Mevrouw J. N. Ayers, echtgenote van een van de directeuren van James Dewar Son Ltd., consultants voor Townsend Thoresen Car Ferries Ltd. Slechts twee jaar geleden werd voor dezelfde rederij de Free Enterprise V te water gelaten. Uiterlijk hebben beide schepen veel gemeen. De Free Enterprise VI is de vijfde veerboot die wij binnen zeven jaar voor Townsend Thoresen Car Ferries Ltd. bouwen. De Free Enterprise I werd 10 jaar geleden aan deze re derij geleverd. Volgende maand wordt de kiel gelegd voor de Free Enterprise VII. dan het nakijken De VI zal in de maand mei worden ingezet op de diensten tussen Dover en Zeebrugge en Dover en Calais. De maximaal 1200 passagiers die met de Free Enterprise VI een overtocht gaan maken, zullen versteld staan van de hoeveelheid auto's (300) die dit schip op de talrijke beweegbare autodekken kan vervoeren. Door het grote aantal extra beweegbare autodek ken is het draagvermogen van de Free Enterprise VI wat kleiner dan dat van de Free Enterprise V. Het schip zal echter voldoen aan de strengste brandbeveiligingsvoorschriften. Evenals de V heeft de VI op het voorschip een ruime "observa tion room" met grote vooroverhellende ramen, zodat de passa giers, gezeten in luxueuse vliegtuigstoelen, een vrij uitzicht heb ben op het dek en de zee. Achter de "observation room" zijn twee salons waar bars en de taxfree zelfbedieningswinkel gelegen zijn. Een dek hoger zijn drie zitsalons, die dienst doen als rustsalons en waar de licht sterkte naar behoefte kan worden geregeld. Op het sloependek zijn een aantal vierpersoonshutten, die overdag zitplaats bieden aan zes passagiers. Ook bij de Free Enterprise VI is gestreefd naar een zo snel mo gelijke overtocht met een grote mate van comfort. De auto's en vrachtwagens rijden via de geopende boeg- of hek- klep het schip op en dan via verschillende rijbruggen naar de aangewezen plaats. Aan welk einde van het schip de auto's binnenrijden, hangt af van de haven van inscheping. In Zeebrugge vaart het schip voor uit de landingsfuik in en vindt het lossen en laden plaats door de boegklep. In Dover geschiedt dit via de hekklep. Aandenken aan de grote dag ««ff van het schip dat tewater gaat 25

Het Zeskant | 1972 | | pagina 5