NIEUWJAARSREC EPTIE BIJ IHC GUSTO Grote belangstelling voor de "Pélican", een ware file, maar dan zonder auto's! Bij het model werd nog eens bekeken waar men aan boord was geweest Vorig jaar begon de heer F. Smulders, directeur van IHC Gusto, zijn nieuwjaarstoespraak tot het personeel met de volgende woorden: "Dit is voor het eerst in de Gusto geschiedenis Dit jaar zou de heer Smulders met dezelfde woorden hebben kunnen beginnen. Het was voor het eerst dat de nieuwjaarsre ceptie niet op een werkdag, maar op een zaterdag werd gehou den. Bovendien had de directie ook alle huwelijkspartners uitge nodigd. De vrouwelijke werknemers mochten hun mannen mee nemen en de mannen hun vrouwen. Het was de bedoeling dat zij een indruk zouden krijgen van de omgeving waarin en het werk waarmee hun partners bezig zijn. Voor het begin van de ontvangst mocht iedereen het boorschip Pélican bezichtigen. De pessimisten, die dachten dat er op de vrije zaterdag minder belangstelling zou zijn, kregen geen gelijk. Al vóór drie uur had den velen zich bij de poort verzameld. In lange rijen bewoog men zich over het schip, geheel onder de indruk van het stuk tech niek, dat voor de afbouwkade lag. Op allerlei punten stonden onze mensen, die bij de ontwikkeling en de bouw van het boor schip betrokken waren. Tal van vragen zijn op hen afgevuurd. Om 16.00 uur begon in de kantine boven het bedrijfsbureau de nieuwjaarsreceptie. Nadat iedereen iedereen de hand had gege ven en het beste toegewenst, vroeg de heer Smulders het woord. Hij vertelde, dat hij het zeer op prijs stelde de IHC Gusto familie zo compleet bij elkaar te zien. Daarna merkte hij op: "Wij kunnen terugzien op een jaar, dat zich speciaal voor de Offshore Divisie voorspoedig heeft ontwikkeld. Daarbij denk ik aan de belangrijke orders die wij hebben weten te bemachtigen. Het is lang niet altijd zo gemakkelijk gegaan, als sommigen mis schien wel denken. Wij hebben steeds moeten vechten met zware buitenlandse concurrentie. Voor één order moet vaak maanden onderhandeld worden. Er zijn zelfs gevechten geleverd, die jaren geduurd hebben. Soms lukt het dan, maar heel vaak ook niet. Dat wij nu zo veel "brood op de plank" hebben mag ons allen tot tevreden heid stemmen. Maar we zijn er nog niet. De orders moeten verwerkt worden. Tezamen zullen wij een goed produkt moeten afleveren. Wij dur ven U daarom om een inzet van 100% te vragen. Daarna ging de heer Smulders nog in op het hoge ziekteverzuim. Naar zijn mening was het te hoog. Hij verzocht de aanwezigen alle medewerking om ten minste het woordje te kwijt te raken. Tenslotte wenste hij alle aanwezigen nogmaals een voorspoedig nieuwjaar. Willy Alfredo kon met zijn grappen en grollen beginnen. Pas tegen zessen ging ieder, tevreden, naar huis. Wat zou-ie daar horen? Het weerbericht soms? Van hoog tot laag en van groot tot klein wenste men elkaar al het goede toe 26

Het Zeskant | 1972 | | pagina 6