Jubilea 40 JAAR BIJ IHCSMIT 25 JAAR BIJ IHC SMIT J. W. v.d. DUSSEN Op dinsdag 8 februari her dacht de heer J. W. v.d. Dus- sen het feit dat hij op 2 fe bruari 1932 als 14-jarige jon gen in dienst trad van ons bedrijf. De eerste jaren fungeerde hij als een soort boodschappen jongen in het bedrijfskantoor, die behalve boodschappen doen ook hout moest hakken en cokes moest kloppen. Na dat enige jaren gedaan te hebben kwam hij in de fa briek met de bedoeling een goeie draaier te worden. In de loop der jaren ging het met hem van bank tot bank zodat hij niet alleen van alle markten, maar meer nog van alle banken thuis is en op de hoogte is van de manier waarop je er mee moet om gaan. Zoals hij zelf beweerde kreeg hij van de banken waar aan hij heeft gewerkt altijd nog een knipoogje. Het laatste jaar kunnen we hem op het bedrijfskantoor vinden achter zijn bureau, waar hij tijd schrijft, werk uit geeft en prestatiecijfers be rekent. Bij de jubileumviering in de daksalon van het kantoorge bouw was ook de burgemees ter van Nieuw Lekkerland aanwezig met de gemeente secretaris. De burgemeester was de eerste die hem toe sprak in bijzijn van zijn vrouw en kinderen en de heren A. Vlot, M. Huizer en J. J. van Es. Na de toespraak, waarin de burgemeester de levensloop van de heer Van der Dussen, zowel in als buiten het be drijf, releveerde, speldde hij hem de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op de revers. In het kerkelijk en maatschap pelijk leven neemt de heer Van der Dussen een belang rijke plaats in. Na de burgemeester sprak onze directeur, de heer A. J. Bouman onze jubilaris toe, waarbij hij hem dankte voor de trouw waarmee de heer v.d. Dussen het bedrijf heeft gediend, een trouw die hij van huis uit heeft meegekre gen. De vader van de jubila ris, die reeds een aantal ja ren geleden is overleden, telde 63 dienstjaren en zijn broer, inmiddels gepensio neerd, 49 jaar. Als herinnering aan dit jubi leum schroefde de heer Bou man hem het gouden firma speldje met het briljantje op de revers en ontving hij een enveloppe met inhoud. Het is voor het gezin Van der Dussen een geweldige fijne dag geworden. Wij hopen dat deze dag nog heel lang in de herinnering zal mogen blijven voortleven. Op dinsdag 1 februari her dachten wij met onze werk ster, mejuffrouw L. van der Zwan, het feit dat zij 25 jaar geleden op 27 januari bij ons bedrijf in dienst trad. Het is voor "onze Lemke" een fijne dag geworden. Om 11 uur arriveerde zij met haar tante en twee zusters in het Ontspanningsgebouw, waar haar een boeket anjers werd aangeboden. In bijzijn van mejuffrouw C. Gort en de heer J. Bakker werd zij door onze directeur, de heer A. J. Bouman, toe gesproken en bedankt voor haar trouwe diensten. 25 jaar lang ging zij vóór dag en dauw op stap om de ver schillende kantoorruimten schoon te maken. Om te boe nen, te schrobben, te stoffen, te vegen of te poetsen. Het mocht dan soms wel eens een schijnbaar hopeloze zaak zijn, ze heeft het toch maar vol gehouden. Als herinnering aan haar ju bileum ontving zij het gouden firmaspeldje en als bewijs van waardering een gouden polshorloge. Van collega's en kantoorpersoneel kreeg zij een prachtig horloge-arm bandje en een enveloppe met inhoud. Wij wensen onze jubilaresse nog heel veel goede jaren toe. Mej. L. v. d. ZWAN Tegelijk met het jubileum van de heer J. W. v.d. Dussen herdachten de heren P. Bak ker en H. E. Borgman het feit, dat zij 25 jaar geleden in dienst van ons bedrijf ge komen zijn. Op dinsdag 8 februari j.L ar riveerden zij met hun vrouw en kinderen op het kantoor om in de daksalon van het kantoorgebouw door onze di recteur de heer A. J. Bouman P. BAKKER mi-ltf' i j H. E. BORGMAN te worden toegesproken in bijzijn van de chefs en de bazen. In zijn toespraak rele veerde de heer Bouman de levensloop van de beide ju bilarissen. De heer P. Bakker is werk zaam als koperslager in de koperslagerij. Aanvankelijk was het de bedoeling dat hij schipper zou worden, tenmin ste, zo is het begonnen, als schippersknecht dan. Maar door de oorlog en de om standigheden daarna is het allemaal heel anders gelopen. Na het nog geprobeerd te hebben als metselaar bij de Wederopbouw solliciteerde hij bij ons bedrijf. Hij werd aangenomen en in de Koper slagerij geplaatst bij wijlen baas C. van Genderen. Hij werd opgeleid tot kopersla ger en dat is hij dan ook ge bleven. Met de heer H. E. Borgman is het eigenlijk niet anders 42

Het Zeskant | 1972 | | pagina 10