HEEL NEDERLAND OP DE BEEN trim met het hele gezin nationale trim wandeldag zaterdag 22 april gegaan voor dat hij 25 jaar geleden bij ons bedrijf in dienst trad. Het is wel tref fend. Hij heeft namelijk ook gevaren op een sleepboot, nadat hij het eerst gebro- beerd heeft in een gieterij. Op aanraden van een familie lid solliciteerde hij bij ons be drijf voor een plaats in de bankwerkerij om te worden opgeleid tot bankwerker. Al met al heeft ook hij zijn plaats gevonden. Nadat de heer Bouman de jubilarissen had toegespro ken en bedankt voor de wijze waarop zij, ieder op de plaats waar zij gesteld zijn, ons be drijf hebben gediend, schroef de hij hen het gouden firma speldje op de revers en ont vingen zij ieder een envelop pe met inhoud. Wij wensen beide jubilaris sen voor en met hun gezin heel veel goeds toe in de toekomst. Itik Heel Nederland op de been, dat is wat de Nederlandse Sport Federatie en de wandelsportbonden hopen te realiseren op 22 april a.s. Onder het motto „Trim met het hele gezin" wordt die zaterdag iedere Nederlander uitgedaagd om 10 km te wandelen. Zijn er in het gezin kleine beentjes, dan is een afstand van 5 km ook goed. De hoofdzaak is, dat wij allemaal eens in beweging komen. Het is gelijk het intrappen van een open deur, te con stateren, dat wij te weinig lichaamsbeweging hebben. En dat leidt dan tot allerlei minder prettige gevolgen, zoals het wat te stevig van postuur worden. Om van hart- en vaatziekten nog maar te zwijgen. Overigens is het over het algemeen met de sportbeoefening in ons land matig gesteld. Statistieken kunnen daarover interessan te cijfers geven. Wist u dat 60% van ons volk niet kan zwem men? Dat 34% van de jeugd houdingsafwijkingen heeft? Goed, wij weten, dat het met de mogelijkheden om een sport te be oefenen ook niet al te best is gesteld. Dit gebrek aan accommo datie geldt niet alleen gymnastieklokalen, maar ook sporthal len en de beoefening van veldsporten. Hiervoor is niet een-twee drie een oplossing te bedenken. Toch kunnen wij wel iets doen aan het probleem. Kent onze taal niet de uitdrukking: „alle klei ne beetjes helpen"? Niemand eist van u de 100 meter in 9,8 sec. te lopen. Of Ard Schenk en Atje Keulen te evenaren. Een paar jaar geleden begon de actie „trimmen". In de Scandi navische landen deed men al langer aan trimmen d.w.z. be weging nemen, zoals wandelen, fietsen, hardlopen, zwemmen, wat voetballen, etc. Want, zoals de dokter zegt: de mens is ge schapen om zich te bewegen en slijt daar niet van. Dat in tegen stelling tot de auto waarin hij rijdt, die een hartmotor heeft, die bij veel gebruik olie, geld en reparaties kost. Het trimmen in ons land heeft succes geboekt. Om het zélf doen zonder leiding te stimuleren werd in 1970 het trimparcours ontworpen: een 1000 meter lange, twee meter brede baan met onderweg de mogelijkheden tot het doen van verschillende strek-, zwaai-, buig- en klauteroefeningen. Méér trimbanen betekent méér geld uitgeven, ledereen kan daaraan z'n steentje bijdragen. Vijfenzeventig cent van de gul den, die u op 22 april betaalt als deelnemer aan de „nationale wandeldag" zal worden gebruikt voor de aanleg van meer trim banen. Maar het voornaamste is, dat u meedoet voor uw eigen bestwil. Lóóp voor uw leven! In het hele land zullen wandelparcoursen worden uitgezet door bossen, duinen, landelijke wegen en parken. In uw krant kunt u te zijner tijd lezen, waar u kunt meedoen met de actie „trim met het hele gezin". 43

Het Zeskant | 1972 | | pagina 11