ZO GROEIDE DE NETTO-WINST L! op lange termijn werd een aantal functionarissen aange trokken voor hogere leidinggevende functies. Er bestaat goede hoop, dat in 1972 in alle IHC bedrijven de geïntegreerde Collectieve Arbeidsovereenkomst in de Metaalindustrie (CAO-C) zal kunnen worden toegepast. Hiermee is dan ook formeel een eind gekomen aan de his torisch gegroeide, maar inmiddels als niet meer passend erkende, verschillen tussen handarbeiders en beambten. PENSIOENEN EN INTERN OVERLEG In de loop van het jaar vonden besprekingen plaats, die er toe hebben geleid, dat per 1 januari 1972 de verzekering van alle pensioenen tot de voor de bedrijfstak verplicht gestelde salarisgrens is ondergebracht bij het Bedrijfspen sioenfonds. Het IHC Pensioenfonds blijft in stand om be staande rechten te kunnen garanderen en om het salaris- deel dat niet onder de BPF-regeling valt te kunnen verzeke ren. Het regelmatig overleg met de ondernemingsraden en de vakbonden was vruchtbaar. Het vond in het algemeen in een goede verstandhouding plaats. In verband met de nieuwe Wet op de Ondernemingsraden werden nieuwe re glementen voorbereid, die in 1972 in werking zullen treden. De oprichting van een centrale ondernemingsraad wordt voorbereid. Ook dit jaar werd een aantal cursussen voor het middenkader georganiseerd, gericht op de ontwikkeling van leidinggevende capaciteiten. In de bedrijfsscholen werd aan de opleiding van toekomstige vaklieden veel aan dacht besteed. De inflatie gedurende de afgelopen jaren heeft met name gepensioneerden, weduwen en wezen sterk getroffen. Wij zijn van mening, dat onze uitkeringen aan deze groep die nen te verbeteren. Daartoe hebben wij uit het resultaat 1971 een bedrag van 1.000.000 afgezonderd. De resultaten, die vermeld zijn in dit verslag, zijn bereikt door inzet en inspanning van al onze medewerkers. Wij zijn hen hiervoor erkentelijk en wij vertrouwen ook in de ko mende jaren op hun medewerking te kunnen rekenen. Conform de voor ons gehele personeel geldende winstde- lingsregeling werd dit jaar een bedrag gelijk aan het divi dend ad 4.453.000 als winstuitkering aan onze werkne mers uitgekeerd. De op deze uitkering drukkende sociale lasten worden, voor zover deze voor rekening van de werk gever komen, door de vennootschap betaald. VOORUITZICHTEN "Op grond van de uitbreiding van de activiteiten binnen de divisies spraken wij reeds eerder de verwachting uit, dat de resultaten zich gunstig zullen blijven ontwikkelen. Bij het persklaar maken van dit verslag vertrouwen wij deze verwachting ook voor 1972 te kunnen waarmaken." Aldus besluit de Raad van Bestuur het Verslag over 1971. - t 30 25 1965 1966 1967 1968 1969 1970 1971 Netto winst per aandeel van f 100 Toevoeging aan de uitgekeerde winst algemene reserve 56

Het Zeskant | 1972 | | pagina 12