Vt Foto 1. Landing op een paar stelconplaten in de wei. Foto 2. De commissie van ontvangst, de heren L. C. M. Tiebout, ass. verkoop afdeling en B. G. Tammes, verkoper, gaan de gas ten begroeten. Foto 3. Alle aandacht voor de technische- en commerciële uit eenzettingen over de nieuwe motor. Foto 4. Monteur Jan Bal voert het toerental van de nieuwe motor op. Foto 5. Er komt niet vaak een helicopter in Zierikzee en daar om wilde telefoniste/receptioniste Gien Quaak-Flopmans best even poseren als pilote! In de kantine werden de gasten welkom geheten door de nieuwe Smit Bolnes directeur, Ir. W. A. Terwogt. Ir. G. B. Beeftink en Drs. G. W. Dreijer belichtten hierna respectievelijk de techni sche en economische kanten van de nieuwe motor. Vervolgens toog men naar de fabriekshal, waar de motor kalm pjes met 150 omw/min en geringe belasting stond te brommen. Onder leiding van de heer K. Pannekoek, baas van de afd. Eind montage, werd de motor gestopt en weer gestart. Toen voerde men langzaam het toerental op tot 375 omw/min. Bij het berei ken van de vollast-toestand - 485 pk per cilinder, dus voor de hele motor 5820 paardekrachten! - werden drie korte stoten op de alarmsirene gegeven. Ongevoelig voor het machtige geweld liepen de gasten om de motor en beklommen de bordessen om het allemaal eens nauwkeurig te bekijken. Na een paar mi nuten werd de belasting afgenomen en liet men het toerental zakken. In de hal was een kleine expositie ingericht van onder delen en ook hiervoor had men grote belangstelling. Een groot aantal gasten uit de kringen van rederijen, werven, en technische pers stelden zich zo op de hoogte van een nieuw produkt, waar men veel van verwacht. En de medewerkers van Smit Bolnes zorgden voor een per fecte presentatie van hun nieuwe motor. 63

Het Zeskant | 1972 | | pagina 19