IN MEM0RIAM geaccepteerde wissels vernieuwd moesten worden, telkens ver hoogd met een jaar nieuwe onbetaalde rente. Dat kwam zo. Dezelfde Argentijnse autoriteiten als dhr. Costerus bedoelt, hadden zo tegen 1902 besloten de enorme aanslibbing van de „Parana" bij Rosario aan te pakken en meteen de haven zone te vergroten met 3600 m kaden en andere installaties. Dat werk werd na inschrijving opgedragen aan een splinternieuwe aanneming maatschappij, met deelneming van Schneider Cie en van H. Hersent Fils Parijs, als gezaghebbende deskundigen. Die Fils (Jean et Georges) wisten, wat ze nodig hadden, en waar ze de mosterd moesten halen. Er werden bij L. Smit Zoon twee gepatenteerde zelfleegzuigende hopperzuigers besteld, afm. 60 x 9,80 x 4,10 m, elk met een buninhoud van 500 m3, en een machine van 800 PK. Prijs 222.000,- per stuk. De „Rosa rio D2" vertrok 20-1-1904, de „Rosario D3" vertrok 2-2-1904. Helaas overviel hun in de Golf van Biskaye een geweldige storm waardoor een van de twee (ik meen de D2) roerschade kreeg en in de buurt van Finisterre op de rotsen verdaagde en zonk. Uit de verzekeringspenningen werd prompt de „Rosario D4" be- Na een kortstondige ziekte en na het ondergaan van een tweetal operaties, overleed op 5 februari jl. op 45-jarige leeftijd in het gemeenteziekenhuis te Sliedrecht onze medewerker bij IHC De Klop, de heer Struijk. Sinds 1941 heeft hij als ijzerwerker zijn beste krachten aan ons bedrijf gegeven en wij zullen hem node missen. Ook bij zijn collega's laat hij een lege plaats achter. Moge het de achterblij- venden tot troost zijn, dat zijn nagedachtenis bij ons allen zal blijven voortleven. Onze deernis gaat uit naar zijn vrouw en kinderen en wij spre ken de hoop uit, dat zij kracht mogen vinden om in dit voor hen zo smartelijke verlies te berusten. B. STRUIJK P. J. KEIRSGIETER Op 16 maart jl. overleed de heer P. J. Keirsgieter. De heer Keirs- gieter kennen de meeste van ons bij IHC Verschure als leer meester in de Koperslagerij en later op het bedrijfsbureau waar hij de schakel was tussen tekenkamer en werkplaats. Nadat het bedrijfsbureau gedecentraliseerd was werkte de heer Keirsgieter nog enige tijd op de administratie waar wij hem ook als een prettige collega en accuraat werker leerden kennen. Wij eren de nagedachtenis van de overledene en wensen me vrouw Keirsgieter de nodige kracht om het verlies te kunnen dragen. W. F. Morriën (Administrateur). steld, die zelfs nog 5-9-1904 kon vertrekken. Die twee „ouder wetse" hopperzuigers hebben met andere werktuigen de „fis cale" haven van Rosario tot genoegen der Argentijnen in orde gekregen. Daarbij kon LSZ nog al eens reservedelen leveren, vooral waaiers (de echte drie-poten), waaierbladen en voering platen. Dat ging allemaal goed tot de wereldoorlog uitbrak, en alles nog lang niet betaald was. Na de oorlog, zo 1919/1920, werd de rekening eens opgemaakt. Maar Frankrijk was uitgeput en Hersent niet minder, en ook Rosario had 't kwaad. Maar geld zou er wel komen, straks bij verder herstel. Alles wat LSZ gedaan kreeg, was geaccepteerde wissels, die echter heel wat keren vernieuwd zijn. In plaats van herstel, kwam al gauw een verschrikkelijke malaise. Totdat ein delijk Hersent kans gezien heeft, de aangegane verplichtingen geleidelijk na te komen. Het ging wel eens vervelend, maar ze hébben betaald. Medunkt, LSZ en Hersent hebben er uiteindelijk nog eer mee behaald. Al hebben Jean Georges dat niet meer beleefd. J. Koutstaal. Tot ons leedwezen ontvingen wij bericht dat onze medewerker uit de bankwerkerij machinefabriek, de heer J. E. Brouwer, op vrijdag 3 maart 1972 op de leeftijd van 57 jaar is overleden. Het was hem niet gegeven na een zware operatie weer te mid den van zijn collega's terug te keren. In onze herinnering zal hij blijven voortleven, zowel door zijn grote mate van vakmanschap, alsook door zijn persoon. Wij hopen dat de nabestaanden kracht en steun zullen ontvan gen om dit verlies te dragen. P. A. van der Vlies. Machinefabriek Oranjewerf J. E. BROUWER A. VOERMAN Het bericht van het plotseling overlijden van onze 51-jarige werkmeester de heer A. Voerman op 18 maart jl. heeft in onze kringen, zowel als in die van IHC Verschure grote ontsteltenis en droefheid teweeg gebracht. De heer Voerman was sedert 1952 bij IHC Verschure in dienst als timmerman. Doorzijn bekwaamheid en toewijding behoorde hij bij Polymarin, waarvoor hij zich de laatste jaren met al zijn kunnen heeft inge zet, al spoedig tot het kader. Wij zullen zijn werkkracht node missen. Wij wensen zijn vrouw en de kinderen heel veel sterkte. J. Bos POLYMARIN 67

Het Zeskant | 1972 | | pagina 23