Xa %«MI'S(W) ERF De rubriek, die wij nooit overslaan is die van de Jubilea. Gewel dig, hoe je daarin de mensen nader leert kennen. Zo lazen wij onlangs over een Verschure-collega, waarover werd verteld, dat hij „ook na zijn jubileum verder zingend door het leven wenst te blijven gaan". Een vrolijke boel, daar op de Tekenka mer Scheepsbouw En dan was er een andere jubilaris, een machinaal brander bij IHC Smit. Over hem werd verteld: „Hij begon als koud-buiger. Na ongeveer drie jaar was hij behulp zaam bij het strekken Om te beginnen van zijn eigen rug zeker Bij IHC De Klop hebben ze eens uitgerekend, hoeveel ton gewicht aan materieel in 1971 het bedrijf heeft verlaten. Wij willen u deze cijfers niet onthouden. „In het afgelopen jaar werd 670 ton meer naar het buitenland uitgevoerd dan in 1970. In to taal werd er 3.652.694 kg geëxporteerd. Het betrof zowel com plete zuigers als onderdelen". Toch tillen ze er niet zwaar aan, daar in Sliedrecht. Wat hen be treft mag het dit jaar nóg meer zijn. „Wil degene" - aldus meldde ons het IHC Gusto Nieuws - „die in de periode van 4 t/m 22 februari een radio van het merk Philips van de tekenkamer Bedrijfsbureau M.B. heeft geleend deze terugbezorgen?" Zonder de Arbeidsvitaminen kunnen ze moeilijk werken, zo schijnt het. Als het toestel niet terugkomt, moeten ze de „zin gende tekenaar" van Verschure maar in dienst nemen Met vakanties en vrije dagen in het vooruitzicht, moest het IHC Smit Nieuws vertellen, dat „per abuis door het Rekencentrum bij het produktiepersoneel op de salarisslip van periode 3 een extra vakantiedag in het tegoed werd bijgeteld. Deze dag zal in periode 4 weer van het saldo-tegoed worden afgetrokken". Eerlijk is eerlijk, maar sneu is het wel, zo'n „ontdekte vergis sing" Nu wij het toch over de komende vakanties hebben: de organi satie Veilig Verkeer Nederland, die wij natuurlijk een zeer goed hart toedragen, voert deze weken een actie. Het gaat om de aandacht te vestigen op de gevaren van oude auto's. Cijfers van de politie in enkele grote steden liegen er niet om. Er wor den steeds meer gebreken geconstateerd aan motorvoertuigen. Omdat het zo duur wordt, probeert men noodzakelijke reparaties op de lange baan te schuiven. Dit geldt in hoofdzaak auto's, maar met bv. bromfietsen is het vaak niet beter gesteld. Op de technische staat, waarin de voertuigen verkeren, zal voortaan scherper worden toegezien. Men is dus gewaarschuwd. Boven dien is het zo, dat door het duurder worden van het autorijden, er méér tweedehands auto's op de weg komen. Nu is er tegen een goede tweedehands auto weinig in te brengen, maar ge vreesd moet worden, dat er meer en meer „kneuzen" aan het verkeer gaan deelnemen. En daar wil deze actie iets aan doen, onder het motto „Laat u niet bij de (k)neus nemen". Een van onze trouwe lezers in Kinderdijk, de heer K. Gelder blom, schreef de redactie een brief. Hierin filosofeerde hij on der meer over ons beeldmerk: „Ja, die I, zou die zich achtergesteld en wat eenzaam voelen bij de H en de C die nu zo innig verbonden zijn? Het valt mee. Want als het er op aankomt voelen zij zich niet als twee die samen spannen tegen de eerste, maar de I wordt beschouwd als deel uitmakend van het trio IHC. Want de H en de C weten dat zij zich zonder de I niet happy voelen en de I kan ook niet zonder de andere". Bovendien, zouden wij willen opmerken, zitten ze gedrieën ge vangen in een rode rechthoek, die het samengaan bestendigt. Wie bij Gusto werkt, moet wel eens héél snel kunnen reageren. Onder de kop Winstdelingsspaarregeling schreef IHC Gusto Nieuws onlangs: „Wanneer u wilt profiteren van deze toeslag en van de extra hoge rente dient u uiterlijk vrijdag 17 maart a.s. uw opgave verstrekt te hebben aan de afdeling Personeelsad ministratie." Dit stond in het IHC Gusto Nieuws van 17 maart 1972! „Rectificatie" luidde een kop en dus lazen wij nieuwsgierig: „Onder het hoofd „Premie sociale verzekeringswetten" zijn in het vorige IHC Smit Nieuws de premies voor deze wetten en de maximumbedragen per jaar opgenomen. Daarin werd abu sievelijk een jaar gesteld op 360 dagen. Dit moet zijn 260 da gen, zijnde het aantal WERKdagen per jaar". Nu stellen wij een jaar nog steeds op 365 dagen. Met 260 werk dagen volgens de wet, betekent dit jaarlijks 105 dagen niets doen. Extra feestdagen en vakantie nog niet eens meegerekend. Had u zich dat gerealiseerd? Je kunt niet voorzichtig genoeg zijn, dacht de redactie van het IHC Gusto Nieuws, toen ze schreef: „Woensdag jl. is, onder haast ideale weersomstandigheden de boortoren op de Pélican geplaatst, wanneer er op het laatste ogenblik niets fout is gegaan. Woensdag 22 maart zal het schip gaan proefvaren, wanneer alle werkzaamheden vlot blijven verlopen." Om in stijl te blijven: eind april kunt u deze bijdrage van ons lezen, wanneer de kopij niet op het laatste ogenblik verloren is geraakt

Het Zeskant | 1972 | | pagina 24