Koffie kraken De maat ging koffie zetten. De journaliste die aan boord was, werd nieuwsgierig, want tijdens het koffiezetten kwamen merk waardige geluiden uit de kleine kombuis. Ze opende de deur van de kombuis en bleef verbijsterd staan kijken. De maat was bezig met een hamer de koffiebonen stuk te slaan. ,,Ze hebben de verkeerde pakken koffie meegegeven. In plaats van gemalen koffie kregen wij pakken met bonen en wij hebben geen maaimachine. Nog een paar bonen een mep geven en dan krijgen jullie een lekkere bak. Trouwens koffie kraken is beter dan malen", legde hij uit. De mist was nu bijna opgetrokken, maar de fotografen keken nog bedenkelijk. Daar komt ie Daar komt de Pelikaan zei de schipper. Hij had de beste ogen, want niemand zag het boorschip, totdat een vage schaduw met een hoge toren uit de mistflarden opdook. Alle fotografen maakten snel hun apparatuur schietklaar, maar legden toen hun camera's weer neer. Er hing nog steeds een blauw-achtige damp. Dan maar net zo lang meevaren tot de situatie zodanig is, dat er behoorlijke plaatjes geschoten kunnen worden. Pas ver voorbij Maassluis konden de eerste foto's genomen wor den. De sleepboot scheerde als een nerveuze jachthond om de Pélican. Op verzoek van de fotografen werd aan de kapitein van de Pélican via de radio gevraagd of de sleepboot, die het boor schip trok, zijn tros mocht losgooien. Tien minuten na het ver zoek vond ook de loods het wel verantwoord om de tros los te gooien. De Pélican ging op eigen kracht verder. Vele opvarenden aan boord van de Pélican volgden met belangstelling de ver richtingen van de sleepboot met de fotografen. ,,Nu schuin wegvaren. Sneller. Dichterbij. Vlak voor de boeg." Op een gegeven moment zat de sleepboot zo vlak voor de Pélican, dat men op de brug de sleepboot niet meer zag. Toen dit te lang duurde gaf de kapitein een paar stoten op de fluit. Onmiddellijk liet de sleepboot het boorschip toen passeren. Een blinde passagier Bij de Hoek kwam de sleepboot weer langszij het boorsch:p. Van de Pélican af werd geroepen of er een Franse heer bij ons gezelschap was. Ondertussen sprong er iemand van het boor schip op de sleepboot. Het was een journalist, die door allerlei misverstanden èn ook een beetje door eigen nonchalance 's morgens aan boord van de Pélican was meegegaan. Hij had zich alleen niet gerealiseerd, dat hij pas 's avonds laat weer van het boorschip af kon. Het was voor hem een reuze opluchting, toen hij zich bij zijn collega's op de sleepboot kon voegen. Luchtfotograaf Er was ook een luchtfotograaf besteld. Ook hij was door de mist later opgestegen. Maar toen hij boven het Westland vloog, zag hij toch de Pélican al. De piloot dook meteen met zijn twee persoons vliegtuigje naar beneden. Op 50 m boven het zeeop pervlak schoot hij in de richting van het boorschip. Plotseling zat hij weer in de mistbanken. „Maak je geen zorgen", zei hij tegen de fotograaf. ,,lk zit precies op koers, op 50 m hoogte, we kunnen hem niet missen". „Omhoog met die kist", brulde de fotograaf verschrikt, die schuit heeft een toren van 62 meter!" De mensen aan boord van het boorschip zijn wel even geschrok ken van het vliegtuigje, dat vlak voor hen uit de mist opdoemde en dat met brullende motoren omhoog steigerde. Ondanks al deze mistige verwikkelingen heeft de Pélican een geslaagde proeftocht gemaakt. Zij ligt nu in dok voor inspectie. Wij hopen haar gauw helemaal pico-bello te kunnen afleveren om op de Noordzee met het boren te kunnen beginnen. Foto 3. Dit is het resultaat van het werk van de luchtfotograaf. Foto 4. Uw redacteur stond op de pieren van Hoek van Hol land. Hij zag het boorschip zó voorbij varen.

Het Zeskant | 1972 | | pagina 4