HOOGSTE HOOGOVEN PUNT VAN 7 BEREIKT Met de montage van het laatste stuk van een zg. drukvereffe- ningsleiding, werd op vrijdag 3 maart 1972, rond twaalf uur het hoogste punt van Hoogoven 7 bereikt. Zowel letterlijk als figuurlijk een hoogtepunt, want de top van de leiding komt tot 121 meter. Ter vergelijking: Het hoofdkantoor van IHC Holland aan het Marconiplein, is slechts 57 meter hoog. Toen de mobiele Peinerkraan het laatste deel oppikte, volgden alle aanwezigen gespannen de verrichtin gen om de 3000 kg zware pijp op z'n hoge plaats te krijgen. Na 15 minuten gaf onze hoofduitvoerder, de heer W. Kok, vanaf de begane grond via de mobilofoon opdracht aan onze montage werkers om de Nederlandse vlag in top te hijsen. Ir. P. Jonker, project-engineer van Hoogovens, liet daarna de Hoogovenvlag hijsen. De directeur van Gusto Staalbouw, Ir. E. S. Sluis, liet de IHC- vlag omhooggaan. Even later wapperden de drie vlaggen broederlijk naast elkaar en onder luid applaus werd met deze handelingen de verticale bouwperiode afgesloten. Speeches De aanwezigen begaven zich vervolgens naar de Gusto kantine en dronken koffie op de goede afloop. Ir. G. Wilmink, onderdi recteur nieuwbouw van Hoogovens, bracht in kort bestek de verschillende fasen van de bouw nog eens onder de aandacht. Want, zoals gebruikelijk bij zulke gecompliceerde technische installaties, was de bouw beslist niet zonder problemen verlopen. Maar dank zij de goede samenwerking tussen de mensen van Hoogovens en Gusto konden alle moeilijkheden binnen de plan ning opgelost worden. De heer Wilmink had daar de grootste bewondering voor. Tevens toonde hij zich tevreden over de grote mate van veiligheid waarmee de bouw wordt uitgevoerd. De heer Sluis vulde de heer Wilmink aan met de opmerking dat opdrachtgever en uitvoerder elkaar goed verstaan. De vlotte bouw was voor een groot deel te danken aan het verantwoorde lijkheidsgevoel van alle betrokkenen. Ir. Sluis vergeleek de bouw van een Hoogoven 7 met de bouw van de Free Enterprise VI. Deze veerboot bevat aan staal een gewicht van 3300 ton, terwijl het totaalgewicht 4000 ton is. In Hoogoven 7 is tot nu toe maar liefst 10.000 ton staal verwerkt in een periode van tien maanden. Woorden van dank gingen ook naar onze hoofduitvoerder W. Kok en al zijn medewerkers. Met een dankwoord van de heer Kok, waarin hij de hoop uit sprak, dat de afbouw net zo vlot, veilig en in goede teamgeest zou verlopen als tot nu toe, werd de bijeenkomst gesloten. Grootste hoogoven van West-Europa De afbouw duurt nog tot het eind van dit jaar. Dan zal, na een periode van proefdraaien, de Hoogoven 7 officieel in produktie worden genomen. Hoogoven 7 krijgt een haard-diameter van 13 meter met drie aftapgaten. Het zal de grootste hoogoven-instal latie van Europa zijn. De produktie-capaciteit wordt ca. 2,5 miljoen ton ruw ijzer per jaar. Een verdubbeling ten opzichte van Hoogoven 6. De nieuwe ruwijzerfabriek zal een belangrijke bijdrage beteke nen in het kader van het 6 miljoen ton staalplan van de Konink lijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken. 50

Het Zeskant | 1972 | | pagina 6