22 METER BETON TM UITHUIL HL IMII IN Foto 1 Omhoog kijken naar Foto 2 22 meter betonpaal Foto 3 Mevrouw M. Smulders-Waucquez start het heiblok In het februarinummer van ons Zeskant gaven wij een overzicht van de nieuwbouw en de aanpassingswerken bij IHC De Klop. Men is er druk mee bezig. Zo werd o.m. de gedeeltelijke dem ping van de bestaande haven voltooid. Dit betekende, dat een begin kon worden gemaakt met de bouw van de verlengde las- loods. Alle reden om officieel een eerste paal te slaan. Dat ge beurde dan ook op 5 april jl. Tot de genodigden bij deze feeste lijke gebeurtenis behoorden o.m. de Burgemeester van Slie- drecht, de heer Chr. van Hofwegen en echtgenote; Ir. Molenaar, directeur van de HBM, het bedrijf dat de bouwwerkzaamheden uitvoert, en functionarissen van HBM en Rijkswaterstaat. Mevrouw M. Smulders-Waucquez, echtgenote van de President van de Raad van Bestuur, had zich bereid verklaard de eerste paal te slaan. Toen de 22 meter beton in de stelling stond, startte zij het heiblok. Een straffe wind verspreidde het geluid van de klappen over het werfterrein. Het bovenstuk van de paal was versierd met groen en toen dit laatste stuk de grond in werd gemept, merkte iemand op: „nou wordt het nog een boomplant- dag ook!" 55 dagen „aardbevingen" Niet alleen voor de fundering van de nieuwe hal, maar ook voor de vernieuwing van de dwarshelling moeten een groot aantal palen de grond in. In totaal zo'n 500 stuks, in lengte variërend van 10 tot 22 meter. „Dit betekent 55 dagen lang periodieke „aardbevingen", aldus IHC De Klop Directeur, Ir. C. de Groot in zijn toespraak. Ir. De Groot ging in op de geschiedenis, die geleid heeft tot de noodzaak aanpassingswerken uit te voeren (stormramp, Deltaplan) en merkte op, dat de werkzaamheden een vlot verloop hebben. De eerste paal kon al ruim veertien dagen eerder dan de bedoeling was geslagen worden. Aan het einde van dit jaar moet het hele karwei voltooid zijn. „Kerstmis vieren wij zeker in de nieuwe loods, maar misschien zelfs Sint Nicolaas al", aldus Ir. De Groot. Aan mevrouw Smulders overhandigde hij een geschenk als aan denken aan deze dag, die zeker een belangrijke dag is in de historie van ons bedrijf in Sliedrecht. Men mag zeggen, dat momenteel de grootste verbouwing wordt uitgevoerd, sinds De Klop hier in 1916 werd gevestigd als voort zetting van het oude bedrijfje in Zuilen bij Utrecht. 75

Het Zeskant | 1972 | | pagina 7