25 JAAR BIJ IHC VERSCHURE op een goede gang van za ken. De heer Zwart was 14 jaar toen hij zijn eerste schreden zette in het magazijn van de fabriek. Daarna kwam hij in de draaierij. Na een jaar startte ons bedrijf met de leerschool in de fabriek. De heer Zwart is een van de eerste leerlingen geweest. Toen hij zijn Bemeteldiploma Draaien had behaald, kwam hij weer terug in de draaierij. Nu kennen wij hem niet an ders als een van onze ca- rousseldraaiers, die meestal een jonge draaier bij zich L. DAMSTEEGT in een goede gezondheid en met veel plezier. Dinsdag 11 april 1972 was er feest voor de afdeling Be- drijfstekenkamer, althans voor twee medewerkers van die afdeling, namelijk de heren W. Stout en J. Erkelens. Beiden herdachten het feit, dat zij op 7 april 1947 in dienst van het bedrijf zijn ge komen. Onze directeur, de heer A. J. Bouman, sprak de beide ju bilarissen toe en bedankte hen voor de trouw en de wij ze, waarop zij het bedrijf heb ben gediend. Toen zij op 15 a 16-jarige leeftijd in dienst traden was het de bedoeling dat zij zouden worden opge leid voor IJzerwerker. Beiden waren in het bezit van het Ambachtschooldiploma Scheepsbouw. Na ongeveer 4 jaar werd de heer Erkelens overgeplaatst naar de toen nog nieuwe afdeling Bedrijfs- tekenkamer voor de optische afschrijving. Elf jaar later werd de heer Stout ook naar deze afdeling overgeplaatst, zodat beide heren elkaar weer na zovele jaren op een en dezelfde afdeling ontmoet ten. Het kan verkeren. In hun jongensjaren hebben zij als buurjongens naast elkaar ge woond, zijn samen in dezelf de afdeling begonnen, om tenslotte weer op dezelfde afdeling terecht te komen en nu samen aangesproken te worden met „mijnheer de ju bilaris". Na de toespraken schroefde de heer Bouman hen het gou den firmaspeldje op de re vers en ontvingen beiden als J. ERKELENS jubileumgeschenk een enve lop met inhoud. Wij hopen, dat zij nog heel lang fijne herinneringen aan deze jubileumdag zullen be waren en dat zij hun werk met plezier en in een goede gezondheid zullen mogen blijven verrichten. Twee in één: het was als een reclameboodschap: vader ju bileert, schoondochter - van over de grens - viert verjaar dag. Dat gebeurde allemaal op vrijdag 14 april 1972 toen werkmeester P. H. van Bo dengraven met zijn echtgeno te en die jarige schoondoch ter en de hele verdere fami lie hun opwachting maakten bij de bedrijfsleiding van de scheepswerf om gelukwen sen en alles wat daarbij hoort op zo'n jubileum in ontvangst te nemen. De heer Van Bodengraven is het prototype van een baas op een scheepswerf genoemd en als hij daarbij dan ook nog de prijzenswaardige ei genschap bezit om de spil van z'n huisgezin te zijn (in dit geval beslist geen „Aus- putzer") dan begrijpt u wel dat er heel wat lovende woor den gezegd zijn. En terecht, baas Van Bodengraven: „Wij wensen u ook van deze plaats nog heel veel goede en werkzame jaren in ons midden toe". De jubilaris, die op vrijdag, 21 april bij IHC Verschure voor 25 jaar trouwe dienst gehuldigd is, beoefent de po pulairste sport in Nederland en dat is vissen. Hij vist er wat op los in z'n vrije tijd en vooral nu hij ter gelegenheid van zijn jubileum een geheel nieuwe uitrusting kreeg, compleet met pieren- bak en gratentang. In 1947 is hij bij Verschure in dienst gekomen als bankwer ker na in de voorafgaande jaren in bazen gegrossierd te hebben. Tot hij door vakbekwaamheid en andere uitstekende eigen schappen geroepen werd om per 1 november 1959 zelf baas te worden. Het is de heer P. v. d. Poll, werkmeester bankwerkerij Oranjewerf, over wie wij het hier hadden en die wij na deze eerste 25 jaar graag nog vele jaren tot onze trou we kaderleden zullen tellen. p. A. ZWART heeft om hem na zijn oplei ding in de leerschool de ver dere kneepjes van het vak bij te brengen. Beide jubilarissen ontvingen een enveloppe met inhoud, nadat de heer Bouman hen het gouden firmaspeldje op de revers had geschroefd. Wij feliciteren de beide jubi larissen en hun echtgenoten en wensen hen nog heel veel goede jaren toe, waarin zij hun taak mogen verrichten w. STOUT P. VAN DE POLL P. H. VAN BODENGRAVEN 77

Het Zeskant | 1972 | | pagina 9