25 JAAR BIJ IHCSMIT 25 JAAR BIJ IHC VERSCHURE Op dinsdag 25 april j.l. verza melde zich in de daksalon van het kantoorgebouw een groot gezelschap, in verband met de viering van het 25-ja- rig dienstverband van de he ren E. Benschop, Th. v. d. Ho ven en J. Stam. In de daksalon sprak de heer A. J. Bouman de jubilarissen toe. De heer Th. v. d. Hoven was als oudste van de drie het eerst aan de beurt. Hij trad in dienst van ons be drijf op 29 april 1947. Na de schooljaren kwam hij in "het ijzer" terecht, maar al gauw bleek dat hij zich in "het hout" beter thuis voelde. Dus werd hij timmerman. La ter was hij verantwoordelijk voor het onderhoud van de machines. Dat duurde tot no vember van het vorig jaar. Vanaf die tijd zorgt hij voor de houtvoorraad en de afgifte daarvan. Behalve het gouden firmaspeldje ontving hij als jubileumgeschenk een enve lop met inhoud. De heer E. Benschop is re gelrecht van de Ambachts school bij ons bedrijf in dienst getreden. Dat was op 24 april 1947. Hij werd opge leid voor het Bemetel-diplo- ma bankwerken en maakte zich als zodanig nuttig, zowel in de buitenmontage als in de bankwerkerij. In 1965 werd hij overgeplaatst naar de afde ling Lagergieterij als onder houdsmonteur. In augustus 1971 werd hij aangesteld als werkvoorbereider bij Lager- smit. Sedert mei 1965 maakt de heer Benschop deel uit van de Ondernemingsraad. Voortaan prijkt ook op zijn revers het gouden firma speldje, terwijl hij als jubi leumgeschenk een envelop met inhoud mocht ontvangen. De heer J. Stam is op 10 april 1947 in dienst getreden als leerling Bankwerker. Hij kwam de eerste dag al te recht in de buitenmontage, waar hij niet alleen werd op geleid voor het Bemeteldiplo- ma maar ook tot een goede monteur. Hij is nog steeds in de buitenmontage te vinden. Nu ja, steeds Hij is er ook wel eens niet. Dan zit hij namelijk als monteur in Irak, of op de Canarische Eilan den, in Marokko of Spanje. Hij kent Europa als zijn eigen broekzak. Dat ventje van toen is uitgegroeid tot een bank werker, die weet wat het is om verre reizen te maken. En wat hij nog verder doet? Wel, als raadslid de gemeente Oud-Alblas mee besturen en in zijn vrije tijd wandelen. Om bij de tijd te blijven ont ving hij als jubileumgeschenk een gouden polshorloge en een envelop met inhoud. Na tuurlijk ook het gouden firma speldje! Wij wensen onze jubilarissen van harte nog vele gelukkige jaren toe waarin zij met ple zier hun werk zullen mogen blijven verrichten. Op dinsdag 9 mei j.l. her dachten de heren P. Broere en J. de Wit het feit dat zij 25 jaar geleden bij ons bedrijf in dienst zijn getreden. In de daksalon sprak onze direkteur, de heer A. J. Bou man, de jubilarissen toe. De heer P. Broere trad in dienst op 6 mei 1947. Hij werd op 29-jarige leeftijd opgeleid voor het Bemeteldi- ploma Ijzerwerken in de Scheepsbouw. In 1950 werd hij tijdelijk naar AVI overgeplaatst voor het af schrijven van aluminium werk stukken. Dat tijdelijk is wel wat uitgelopen, want de heer Broere is nog steeds op AVI werkzaam. Tijdens de bouw van de mijnenvegers fungeer de hij als baas, waarna op 1 mei 1956 zijn officiële aan stelling volgde tot baas in de Staalafdeling. Zijn hobby? Wel, schepen bouwen ook in de avonduren. De heer J. de Wit trad ook op 6 mei 1947 in onze dienst en begon als jongste bediende op de afdeling loonadmini stratie, waar hij niet alleen te maken kreeg met het bereke nen van de lonen, maar ook met het distribueren van shag en fietsbanden. Dat klinkt nu een beetje raar in de oren, nu wij in deze tijd deze en andere artikelen volop kun nen kopen. E. BENSCHOP TH. V. D. HOVEN J. STAM P. BROERE In 1962 volgde zijn overplaat sing naar de afd. Mechani sche Boekhouding. Enige ja ren geleden is dat ook alweer verleden tijd geworden door dat ons bedrijf overging naar de verwerking van de cijfers per computer. Vanaf 1 februari 1971 heeft de heer De Wit de zorg van het ontvangen, distribueren en verzenden van de post stukken voor het gehele be drijf. De heer Bouman dankte de beide jubilarissen voor hun werk, schroefde hen het gou den jubileumspeldje op de revers en overhandigde het jubileumgeschenk. Wij wensen beide jubilarissen met hun gezinnen nog vele goede en gezegende jaren toe. j. DE WIT Het jubileum van de heer Joh. H. Scholten, chef boekhou ding, is onder grote belang stelling op woensdag 10 mei 1972 gevierd. De jubilaris is een bediende van "Voor den oorlog". Na enkele omzwer vingen in 1945 keerde hij in 1948 op zijn basis terug om deze niet meer te verlaten. Naast zijn huidige belangrij ke funktie ontplooit hij ook aktiviteiten in nevenfunkties (tot heden geen commissaria ten) en is hij lid van de on dernemingsraad. Dat IHC Verschure nog lang en veel van zijn werklust en 92

Het Zeskant | 1972 | | pagina 12