EMSIEDM LEERLINGEN DM Het is bij DMN bijna een traditie, dat de Bemetel-leerlingen jaarlijks gezamenlijk een week op excursie gaan. Dat wil zeg gen een bezoek brengen aan enkele bedrijven en daarnaast de nodige aandacht besteden aan sport en spel. Dat de excursie dit jaar bij René van Houten, één van de eerstejaars leerlingen, in de smaak is gevallen, blijkt wel uit zijn, hierna opgetekende ervaringen. De eerste dag waren we om kwart voor acht bij DMN in de kantine. Er werd in het kort verteld wat de bedoeling was en de chauffeur werd voorgesteld. Daarna wilden we weggaan maar toen bleek dat er twee zitplaatsen te kort waren in de (verder uitstekende) bus. Piet van de Zwet zei: „geen probleem van maken, we gaan bij mij thuis 2 stoelen halen". Zo gezegd, zo gedaan. We gingen daarna op weg naar het Evoluon waar Deelnemers aan de jeugdexcur- sie DMN. Daarbij bevinden zich ook de geslaagden voor het Bemetel- examen 1972. Nagenoeg alle leerlingen geslaagd en hoge gemiddelde cijfers! Daarom van harte proficiat aan de volgende geslaagden: Bemetel A. Metaaldraaien: A. v. d. Bosch en T. Roosen. Metaal frezen: F. Steenvoorde, A. Vonk en M. Mooyekind. Machine bankwerker A. v.d. Reep en T. v.d. Marei. Plaatconstructie: H. Giele. De heren T. Roosen en F. Steenvoorde kwamen tevens in het bezit van diploma B. Bui ten de bedrijfsschool slaagde de heer S. Tromp voor het booglassen. we enkele uren doorbrachten. Toen we weer bij de bus kwa men, was er een tweede probleem: er waren twee rechercheurs bij de bus. Deze zeiden, dat er geen losse stoelen in een bus mochten staan vanwege de ongelukken, dus er moesten er 2 met de trein verder. Dat namen Gerard en Wil Peters op zich. Daarna op weg naar Rijckholt waar we om kwart voor zes aan kwamen en we om zes uur konden eten. 's Avonds zijn we met z'n allen naar de bioscoop in Maastricht geweest waar een goeie detective draaide: om 11 uur waren we terug in Rijck holt, waar we na nog een uurtje nagebabbeld te hebben naar bed gingen. De tweede dag 's ochtends hadden we vrij, maar Piet van der Zwet had iedereen bereid gevonden om een partijtje te voet ballen: de ploeg van G. Smit tegen die van Herman Giele. Scheidsrechter was Piet van der Zwet. De wedstrijd werd ge wonnen door de ploeg van Herman Giele. 's Middags gingen we met de bus Zuid-Limburg in. We zouden de Mergelroute vol gen, maar konden die eerst niet vinden; later vonden we hem toch en we hebben genoten van het mooie landschap van Lim burg. Daarna op weg naar Rijckholt, waar Piet van der Zwet voor een televisie had gezorgd voor de grote wedstrijd AJAX- INTER. Het was een waar feest toen Ajax won en er was een opgewonden feestelijke stemming De derde dag waren we al vroeg op weg naar België, waar we enkele prachtige stuwdammen bezochten. We zouden bij Spa een fabriek gaan bekijken, maar omdat het er zo ontzettend druk was, zijn we doorgereden naar Remouchamps, waar we de grotten zouden bezoeken, maar aangezien het daar ook ont zettend druk was, zijn we aan de overkant van de grotten in een cafeetje wat gaan drinken, 's Avonds, terug in Rijckholt, gingen er een paar naar de bioscoop met Smit; de rest ging naar een café in het dorp. Piet van der Zwet bleef thuis om enkele jongens op te vangen die misschien wat dronken konden wor den. De vierde dag: Vroeg uit de veren, eten en op weg naar 's Her togenbosch naar de Heineken-fabriek. ledereen genoot van de excursie en van de consumpties die we naderhand kregen. Piet van der Zwet besloot om nog even in 's Hertogenbosch te blijven en daarna in plaats van een gewoontegetrouw diner, naar "De Rode Leeuw" in Oegstgeest te gaan om wat te drin ken of te biljarten. Om half zeven vertrokken we uit Oegstgeest naar huis. In de bus werd de chauffeur (Jan) nog eens hartelijk bedankt voor alles. Ook Smit en Van der Zwet werden niet ver geten. Het waren geweldig fijne dagen, voor herhaling vatbaar! 109

Het Zeskant | 1972 | | pagina 13