40 JAAR BIJ 25 JAAR BIJ 25 JAAR BIJ IHC GUSTO IHC VERSCHURE IHC VERSCHURE A. F. VAN DER DUSSEN Maandag, 12 juni 1972, is de heer A. F. van der Dussen, door de directie en bedrijfsleiding op de scheepswerf ontvangen. De jubilaris was vergezeld van zijn echtgenote. Hij was, ondanks wat persoonlijke moeilijkheden, op 12 juni bijzon der monter, met toestemming van zijn specialist toch naar de scheepswerf gekomen, waar hij samen met zijn vrouw de gele genheid heeft te baat genomen om de collega's in de afdeling te bezoeken. Voordien was de jubilaris onder bijval van de aanwezigen door de heer Bax in het zonnetje gezet. De heer Bax schetste de loop baan van de jubilaris bij Verschu- re vanaf 1930. Hij trad toen als handlanger-ketelmaker in dienst tegen een uurloon van 0,29. La ter werd hij plaatwerker, brander en elektrisch lasser - op 42-jarige leeftijd behaalde de heer Van der Dussen nog het NVL-diploma! "Terecht", zei de heer Bax, "staat u op deze dag in het mid delpunt van de belangstelling, omdat voor u altijd heeft gegol den, dat vakmanschap meester schap is. Wij danken u daarvoor, omdat u één dergenen bent, die ertoe bij gedragen heeft om Verschure te maken tot wat het nu is." Als cadeau was er voor het echt paar Van der Dussen een hele mooie Engelse klok - de keus van Mevrouw - en natuurlijk de nodige pecunia onder couvert, o.a. van de collega's en het jubi leumfonds. Al met al een uitermate gezellige jubileumviering en voor de jubi laris zelf en zijn vrouw een dag om niet licht te vergeten. Tot slot wensen wij de heer Van der Dussen nogmaals het aller beste met zijn gezondheid. Op vrijdag 2 juni j.l. jubileerde de heer N. Leunk, tijdschrijver bij de afdeling nieuwbouw. De heer Leunk is op 17-jarige leeftijd bij Verschure in dienst gekomen. Hij heeft in die 25 jaar verscheidene administratieve functies vervuld en heeft daarmede veel ervaring opgedaan; de benodigde theore tische kennis heeft de jubilaris door zelfstudie verkregen. Het verbaast dan ook niemand, dat hij nu juist de man is, die be stemd schijnt te zijn voor de be diening van het zogenaamde zwarte kastje. Dat is het appa raat, waarmede de communica tielijnen van het Autokonsysteem worden onderhouden. Wat we al wisten, bleek bij de jubileumviering eens te meer: de heer Leunk is de jaren door een prettige en bereidwillige collega geweest, die vooral op de scheepswerf een zekere popula riteit geniet. N. LEUNK Wij wensen de heer Leunk na deze eerste 25 jaar een succes volle voortzetting van zijn taken bij IHC Verschure. Wellicht kun nen we dan na nog eens 25 jaar schrijven dat we dubbel tevreden zijn. Op de conduite-staat van de heer G. L. H. Vredenbregt, die op 8 juni 1972 samen met zijn echtge note door de leiding van de af deling nieuwbouw is ontvangen voor de viering van zijn 25-jarig jubileum bij IHC Verschure, staan heel wat beroepen, die door de technische ontwikkeling in de laatste decennia zijn komen te vervallen. Ook troffen we er en kele data aan van 'weg geweest' en weer 'teruggekeerd op het honk'. De eerste kennismaking van de ze jubilaris met Verschure da teert van 7 oktober 1942. Slimmerikken gaan nu bereke nen, dat deze jubilaris met elkaar 27 dienstjaren heeft. De nieuwe interne regelingen van het Intern Beheer hebben ook in dit pro bleem licht gebracht en wel tot ieders genoegen. Er was gewoon weg niets te mopperen. Trouwens wie zou er nou moppe ren op zo'n dag met allemaal prettige mensen onder elkaar en mooie cadeaus voor de jubilaris en zijn echtgenote! Met niet zo heel veel jaar meer te gaan bij IHC Verschure wen sen wij de heer Vredenbregt en zijn echtgenote het allerbeste G. L. H. VREDENBREGT voor de toekomst. Oh, ja, nog e- ven teruggekomen op die beroe pen; de jubilaris is stellingmaker bij de afdeling nieuwbouw. De heer A. G. v. d. Bijlaard - 54 jaar - is voorman ijzerwerker, af deling in- en afbouw bij de nieuwbouw. 25 jaar geleden, in 1947 toen hij zich voor de omscholing kwam melden, zal hij zich daarvan geen voorstelling hebben gemaakt. Misschien ook wel? Hoe het ook zij: hij behaalde het Bemetel-di- ploma plaatwerken en kwam via ketelmakerij en plaatconstructie, wat destijds nog allemaal op de Meeuwenlaan werd bedreven, op zijn huidige stekje. Helaas tobt ook de heer v. d. Bijlaard wat met zijn gezondheid. Toch was het niet somber op vrijdag 7 juli 1972, toen we sa men met de jubilaris en zijn echtgenote nog eens hebben te ruggekeken op zijn 25 jaar ar beid voor en bij Verschure. Zolang de jubilaris nog animo heeft om te sleutelen aan auto's zal het met het werk wel gaan en omgekeerd vanzelf ook, zo ver zekerde hij ons. 'Nou', dachten we zo: 'dan nog maar wat jaar tjes er tegenaan'. Onwillekeurig dwaalden de ge dachten van onze jubilaris van die dag, de heer M. Lazones, af naar de tijd, dat hij met een groep andere medewerkers van Verschure onder leiding van de heer P. Verschure in Donzere was tewerkgesteld bij de montage van een aantal emmerbaggermo lens, die toen ingezet werden bij kanalisatie-werkzaamheden aan de rivier de Rhöne. Dat is wel even geleden. Maar het blijft ook bij deze Verschure- medewerker als een hoogtepunt in zijn herinnering. Het bleek alras, dat er nog meer frankofielen aanwezig waren. Het werd derhalve een zeer amicaal gebeuren met als gastheer de heer Koutstaal, die de jubilaris, zijn echtgenote en dochter een hartelijke ontvangst heeft bereid. De heer Lazones is momenteel lasser in de machinefabriek en ofschoon hij in verband met zijn gezondheid wat voorzichtig aan moet doen, wil hij nu niet en nooit bij de pakken gaan neer zitten. M. LAZONES In zijn blazoen staat, dat het waarachtig wel zal gaan. Op 13 januari 1972 was er voor de directie van IHC Gusto weer reden de vlag in top te hijsen. De heren K. Wiegel (typist, Tech nische Dienst), J. E. Hendriks (baas ijzerwerkers SB) en A. J. de Kreek (elekt. lasser Slikker veer) werden er op deze dag aan herinnerd dat zij 25 jaar geleden bij Gusto begonnen waren. Op 20 januari 1972 was het de grote dag voor de heren C. J. Lemson (samensteller SB) en J. de Ruiter (samensteller SB). Ter gelegenheid van hun 25-jarig jubileum werden zij door de di rectie ontvangen in de grote zaal van het hoofdkantoor. Op 10 februari 1972 hing de vlag in top voor de heren H. Potters (constructeur Tk. Kraanbouw) en S. P. Martens (mallenmaker Slik kerveer). Op 6 april hing de vlag in top voor de heer S. Huygen (pijpen- bewerker MB). Op 20 april 1972 hing de vlag in top voor de heer P. M. Korbijn (aanbouwer SB). Op 29 juni 1972 was het de grote dag voor de heer T. N. Schotman (bankwerker/monteur MB). Op 27 juli 1972 was het de grote dag voor de heer J. Korteweg (technisch beambte BB SB). Tijdens de feestelijke bijeenkom sten op de jubileumdagen, was de directie bepaald niet zuinig met zijn waardering voor alle trouwe medewerkers. De Maatschappij voor Handel en Nijverheid overhandigde de jubi larissen het vererend getuig schrift met legpenning. De officiële gedeelten werden af gesloten, zoals te doen gebrui kelijk, met een kopje koffie én een bezoek aan de modellenzaal. 111

Het Zeskant | 1972 | | pagina 15