RODE KRUIS kleuren van de zegels zijn resp: PLAK ZE, POSTZEGELS krijgen. Hij kreeg de zorg over de kosten- en werk-administratie. Na de fusie kreeg ook hij te ma ken met de gegevens die de computer doorgeeft. Zijn hoofd taak bestaat nu uit de orderbe waking, met daaromheen diverse andere taken. De heer L. de Jong is op 9 juni 1947 als 15-jarige jongen in de Draaierij terecht gekomen als een van de vele leden van de fa milie De Jong die toen in ons be drijf werkzaam was. Al werkende behaalde hij zijn Bemeteldiploma Draaien. Hij is steeds in de draai erij gebleven. Dat wil echter niet zeggen dat hij altijd en steeds aan een en dezelfde bank heeft gewerkt. In de loop der jaren heeft hij dan ook meer dan één bank bediend. Er is uit dat kleine kereltje van 25 jaar geleden een vakman gegroeid die er zijn mag. De laatste tijd bedient hij niet minder dan 4 banken. Het ver haal deed wel de ronde dat hij ze soms allemaal tegelijk bedient, maar dat is iets wat niemand wil of kan geloven. Dinsdag 27 juni 1972 was een feestdag voor de frezer de heer B. v. d. Wal en voor de assistent op de afdeling Boekhouding de heer J. v. d. Oever. De heer A. J. Bouman sprak de beide jubilarissen toe. Hij dankte hen voor de wijze waarop zij in de voorbijgegane 25 jaren hun werkzaamheden hebben verricht. Hij liet zijn felicitatie voorafgaan door een kort overzicht van de loopbaan van beide jubilarissen. Uiteraard was dit voor elk van hen een afzonderlijk verhaal, waarvan we hieronder een over zicht geven. Als bewijs van waar dering en ter herinnering aan de ze jubileumdag schroefde hij hen het gouden firmaspeldje op de re vers en overhandigde hen een enveloppe met inhoud. De heer Van der Wal trad in on ze dienst op 18 juni 1947. Hij kreeg zin om het eens te gaan proberen in de metaalsector. Dat proberen ging vrij vlot, want reeds na korte tijd van oefenen en assisteren kon hij als zelfstan dig frezer verder. Hij is nog steeds een frezer, die met ple zier en opgewekt zijn werk doet. Het is met de heer v. d. Wal ver der nogal rustig gegaan. Geen overplaatsingen, weinig verande ringen of het moest de fusie zijn, maar dat is ook best meeqeval- len. De heer Van den Oever was 15 jaar toen hij op 30 juni 1947 zijn loopbaan in het bedrijf startte als hulp bij de lichtdrukker. Reeds na korte tijd moest hij naar het magazijn om een inzicht te krij gen in de artikelen en het voor raadbeheer. Toen hij dat wist, kwam hij op het kantoor terecht waar hij te maken kreeg met de Magazijnadministratie. Na ver loop van tijd dook hij in de admi nistratie van de Afdelingskas en andere zaken die verband hiel- J. F. VAN BRENINGEN A. DE VRIES den met de sociale voorzienin gen. Daarna kreeg hij de zorg voor de Debiteuren- en Crediteu renadministratie, waarvan na de fusie de Crediteurenadministratie overbleef. Wij feliciteren de jubilarissen met hun jubileum en wensen hen voor de toekomst heel veel goeds toe. Mej. J. VISSER L. DE JONG P. DE VRIES B. v. d. WAL J. v. d. OEVER J. KOUTSTAAL Slechts eenmaal in de vijf jaar is er een Rode Kruis postzegel actie. Dit jaar is dat het geval. Een serie van vier postzegels met toeslag is nu op de postkantoren te krijgen. De zegels zijn ontworpen door de Amsterdamse kunstenares Marti Röling. In de afbeeldingen zijn de belangrijkste activiteiten DE van het Rode Kruis tot uitdrukking gebracht. De waarden en de 20 ct 10 ct) rood en rose; 25 ct 10 ct) rood en oranje; 30 ct 15 ct) rood en zwart; 45 ct 25 ct) rood en blauw. Een aanbeveling om deze postzegels te kopen hoeven wij nau welijks te geven. U weet het: het Rode Kruis helpt en dus moe ten wij het Rode Kruis helpen. Plak ze, die zegels! 113

Het Zeskant | 1972 | | pagina 17