AUTORALLY DOET ORANJEWERF AAN Uitstapje gepensioneerden IHC Smit Controlepost Nieuwendammerdijk 538 "Werken met handen en voeten" Wie is die bekende Nederlander? Zaterdag, 17 juni heeft heel ons land in het teken van een toe ristische autorally gestaan. Op verzoek van een bekende radio-omroepvereniging was op de Oranjewerf aan de Nieuwendammerdijk 538 een controlepost in gericht. Zo op het eerste gezicht heeft zo'n activiteit natuurlijk niets met het werk te maken. Maar wie de moeite heeft genomen om op die zonnige zaterdag een kijkje te nemen op de Oranjewerf zal heb ben geconstateerd, dat dit een vorm van kennismaking voor en met het grote publiek is geweest, die gerust uniek genoemd mag worden voor bedrijven als het onze. Een 450 auto's hebben tussen 7 uur 's morgens en 4 uur 's mid dags de weg naar IHC Oranjewerf gevonden. Rond 1500 mensen, groot en klein, burgerlijk en hip, hebben een ongedwongen be zoek gebracht aan de Oranjewerf. Zij hebben daar door middel van het tentoongestelde foldermateriaal kennis kunnen nemen van de activiteiten van IHC Holland. De opmerkingen, die gemaakt werden naar aanleiding van de aan de rally-rijders gestelde vragen wezen enerzijds op bekend heid met IHC Holland en anderzijds op bewondering voor de spe cialiteiten die over de gehele wereld verspreid hun werk doen. Enkele rally-rijders kenden de IHC van de beursberichten, weer anderen wisten te vertellen hoe gedegen de opleiding bij de IHC- bedrijven wordt ter hand genomen. Zo hebben velen gelukkig onze controlepost niet alleen gezien als een plaats, waar een stempeltje gehaald moest worden. Men dwaalde in de meeste gevallen even het terrein op en maakte dan dankbaar gebruik van de gelegenheid om koffie of een be kertje 'fris' tot zich te nemen. Vermakelijk waren de taferelen, die zich rond een opgestelde baggeremmer hebben afgespeeld. Daarvan moesten naam en in houd in liters opgegeven worden. De benaming viel wel mee: het was een gegeven uit de vraag. Maar de inhoud! Dat kostte vaak werk met handen en voeten en leidde tot de zot ste situaties. Vermeende wiskundigen pijnigden zich het hoofd over de inhoud van een bol, terwijl anderen vergelijkingen maakten met een bad kuip. Zo kwamen er getallen tot boven de 2000 liter op papier te staan. Ook het herkennen van de bekende nederlander - zelf rally-rij der - die van 11 tot 12 uur 's morgens met vrouw en beide zoons op ons werfterrein verbleef, was een leuke vondst. Versteld hebben wij gestaan van de vindingrijkheid van sommige lieden, die de heer Keja trachtten te verleiden in een onbewaakt ogenblik zijn naam te zeggen, of hem zijn handtekening te laten zetten om daarvan wijzer te worden. Waardering was er allerwegen voor de wijze, waarop bij IHC Ver- schure de rally-rijders ontvangen zijn. Dat hiermede weer een steentje is bijgedragen om de naam van IHC Holland en de daartoe behorende bedrijven dichter bij het publiek te brengen is onze stellige overtuiging. Nadat alle deelnemers waren gearriveerd werd te 9.10 uur in zeven bussen van de T.P. vertrokken van het Raadhuisplein te Alblasserdam en waren er 331 deelnemers. Via Dordrecht, Bre da, Tilburg werd te 10.35 uur Baarle Nassau bereikt, alwaar in restaurant "De Engel" koffie werd geserveerd. Te 11.50 uur werd vertrokken naar "Schaluinen" alwaar een broodmaaltijd werd verstrekt, waarvan door allen een dankbaar gebruik werd gemaakt. Te 13.30 werd koers gezet naar het hoofddoel der reis, namelijk een bezoek aan het "Safari park", hetwelk te 14.20 werd bereikt en alwaar door allen werd genoten van het prach tige schouwspel van het los lopen van de koning der dieren, de leeuwen en andere dieren. Vooral de vele los lopende apen ver oorzaakten veel gelach in de bussen wegens de gratis ritten, dewelke zij meemaakten op de bussen en hun klimpartijen. Te 15.10 werd vertrokken en bereikten 15.20 het restaurant de "Beekse bergen", alwaar een consumptie werd verstrekt. Te 16.30 werd van hier vertrokken en werd 17 uur het restaurant "Het Turfschip" in Breda bereikt alwaar een diner zou worden aangeboden. Na een consumptie in een der zalen, werd 6 uur plaats genomen in een andere grote zaal, alwaar inmiddels de tafels waren gedekt. Voor het diner neemt Ir. den Hartog het woord en spreekt zijn waardering uit dat zo velen aanwezig zijn, vervolgens brengt hij in herinnering dat er wederom enigen voor goed van ons zijn weggenomen door overlijden. Alhoewel het niet de gewoonte is, verzoekt hij toch voor één uit dezen enige ogenblikken van stilte in acht te willen nemen, namelijk voor een der oud Directeuren den Heer Ir. J. C. L. Smit, overleden 26 dec. I.l. en dewelke in het verleden meer dere malen tijdens het diner aanwezig is geweest. Hierna memoreert Ir. den Hartog de grote uitbreiding, dewelke plaats vindt, voornamelijk op de afdeling "Bagger" en spreekt hij zijn waardering uit voor het groeiende saamhorigheidsbesef tussen de L. Smitters en de J. en K. Smitters en wenst allen 114

Het Zeskant | 1972 | | pagina 18