BUSTOCHT GEPENSIONEERDEN IHC VERSCHURE een smakelijk eten toe; hierna wordt een aanval gedaan op de welvoorziene en smakelijke gerechten. Alvorens het dessert wordt geserveerd krijgt de heer P. v. d. Toren het woord en dankt de aanwezige directieleden voor hun aanwezigheid en voor het aanbieden van deze aangename reis en hoopt dat zo iets in de toekomst nog meerdere malen zal mogen plaats vinden. Vervolgens wordt den heer Bakker dank gezegd voor het orga niseren van deze reis. De begeleidende dames, Dr. Tan, E.H.B.O.-ers, de chauffeur der bussen, het bedienend perso neel en de koks van "Het Turfschip" worden ook niet vergeten. Hierna worden de bussen weder opgezocht en te 19.50 wordt de terugreis aanvaard, de dag was begunstigd door goed weder, hetgeen zich de laatstverstreken dagen niet zo gunstig liet aan zien. Ongeveer 21.30 waren allen wederom op hun bestemming terug, na een genotvollen dag. Nogmaals, namens allen dank aan de Directie, daarbij de wens voegend dat het IHC Smit in de toekomst voorspoedig zal mogen gaan en het bouwen van schepen binnenshuis een groot succes zal mogen blijken te zijn. E. van Walsum Via verschillende vertrekpunten, vertrokken 6 touringcars naar het Museumplein, vanwaar tegen 9 uur de start plaats vond naar Laren, de eerste stopplaats van een veelomvattende reisroute. Het was stralend weer. Hiermede bedoel ik de regenstralen! Ook de temperatuur leek meer op die van november dan van een dag in mei. Maar ik moet er meteen bij zeggen dat dit aan de stem ming in de bus totaal geen afbreuk deed. We kwamen dus in Laren bij de "Witte Bergen" (de naam van het restaurant) maar voor deze dag was de Waterval beter op zijn plaats. Maar dit mocht de pret niet drukken, want binnen was het lekker warm en gezellig. Daar werden vele handen geschud door al die oude collega's onder elkaar met hun ega's, blij elkaar weer te zien. Daarbij werden oude herinneringen in alle toonaarden opge haald. Voor mijzelf was het ook een evenement, om velen terug te zien na zoveel jaren. Alleen daarom al lijkt mij zo'n uitstapje een belangrijke zaak. Onder het nuttigen van de koffie met ge bak was het inderdaad één grote familie. Om 10.30 uur ging het weer verder, richting Harderwijk. Het doel was een bezoek aan het Dolfinarium, waar om 11.30 uur de voor stelling begon met wel de meest intelligente beesten uit het die renrijk, de dolfijnen. Wat deze beesten presteren, grenst aan het ongelooflijke. Naast natuurlijk het hoge springen en het snelle zwemmen zijn het all round sporters. Zij spelen o.a. volleybal en voetbal. Maar in plaats van voeten gebruiken ze hiervoor vinnen en wel met zo'n kracht dat een schot van Cruyffie wel een zeer povere indruk maakt. Na dit festijn togen allen weer naar de bussen. Voordien was al gezegd dat een strandwandeling vanwege het weer niet kon doorgaan. Dit tot teleurstelling van velen die nu hun bikini of zwembroek in de bus achter moesten laten. Het volgende doel was Epe. Dwars over de mooie Veluwe, waar onze chauffeur op een gezellige, sappige manier en met grote kennis van zaken uitleg gaf van alle bezienswaardigheden. Zo kwamen wij in Lelystad, waar een theepauze was ingelast. Na dat ook deze weer op een gezellige manier was doorgebracht, ging de tocht verder naar Amstelveen. Het was circa halfzeven, toen we bij een geweldig gebouw arriveerden, genaamd "de Meerkoet". Daar zou een groot diner plaatsvinden, vooraf ge gaan door een borreluurtje. Hier werden we hartelijk ontvangen door de heer Bax en andere topfunctionarissen van IHC Verschure. Het duurde lang voordat iedereen was gezeten. Ondanks de gro te ruimte was dit nog onvoldoende voor zo'n geweldige invasie. Maar ook dit werd meesterlijk opgelost, doordat achter de tap kast een groot aantal barkrukken snel werden bezet, ook door ondergetekende. Achteraf bleken deze plaatsen lang niet gek. Het gaf een heel aparte sfeer. Hier kreeg men een indruk onder welk een hoog spanning het personeel moest zwoegen om al die dorstige kelen van Bacchusvocht te voorzien. Maar deze mensen deden het met een lachend gezicht, blij met deze grote opdracht. Zoals ook een grote order door de IHC wordt aanvaard. Toen kwam het moment dat alle gasten zich naar de enorme eetzaal begaven, waar vele lange tafels gedekt ston den voor het diner. Op alles was gerekend. Er was zelfs een aparte tafel gereserveerd voor mensen op dieet. Het werd een uitgebreid diner waarvan de hoofdschotel een hal ve kip was. Na de geestrijke dranken en de welvoorziene dis, groeide de stemming naar een hoogtepunt. Enige veteranen van Verschure pakten de microfoon en zongen de oude gezellige liedjes waarbij het refrein door allen spontaan werd meegezon gen. Vooral onze oudmedewerker Henk v.d. Berg ontpopte zich als een waar cabaretier. Ik wil maar zeggen: de oudjes doen het nog best. De heer Bax hield een toespraak, waarbij hij vooral de nadruk legde op de onderlinge band die bestaat tussen Ver- schure's oudmedewerkers en hij sprak de wens uit dat deze nog lang zou blijven bestaan. Woorden van dank werden uitgesproken door de heren Beek en De Munnik. Later kwam er nog een verrassing door de mededeling dat de oudste Verschuriaan in dit gezelschap vandaag jarig was. Het was de heer Kuiper, die de leeftijd van 91 jaar had bereikt. Na dit bericht volgde een geweldige ovatie en werd het overbeken de lied van lang zal-ie leven ingezet. Zo zie je maar, dat een ge pensioneerd leven toch geen ongezonde bezigheid is. J. Christiaanse A. VAN OPIJNEN Op vrijdagavond 7 juli j.l. overleed onze portier, de heer Adriaan van Opijnen op de leeftijd van 56 jaar. De heer Van Opijnen trad in dienst van ons bedrijf op 24 mei 1934 als schilder totdat hij enige jaren geleden de functie als portier kreeg, een functie die hij zeer correct en plichtsgetrouw heeft vervuld. Drie maanden geleden moest hij zijn werkzaamheden wegens ziekte afbreken om na korte tijd opgenomen te worden in het Gemeenteziekenhuis te Dordrecht, waar hij tot aan zijn overlij den werd verpleegd. De begrafenis vond plaats te Alblasserdam op dinsdag 11 juli. Wij denken in het bijzonder aan mevrouw Van Opijnen en haar kinderen, die haar man en hun vader nog vrij plotseling moesten afstaan. Wij wensen hen veel sterkte toe om dit verlies en het gemis te kunnen dragen. J. Bakker - IHC Smit 115

Het Zeskant | 1972 | | pagina 19