Van een andere kant bekeken (foto 1) De vorige maand heeft de fotograaf de bedrijvigheid bij Gusto vanuit een vliegtuig gefotografeerd. Bij Gusto Staalbouw kan men verschillende dekken voor produk- tieplatforms zien. Aan de walkant liggen twee bakken klaar om de dekken naar zee te transporteren. Op de hellingen ziet men een gedeelte van de Free Enterprise Vli en de eerste secties van het Noorse boorschip. „Free Enterprise VI" (foto 2) De roll-on roll-off veerboot Free Enterprise VI koos op 11 juni het ruime sop om op proefvaart te gaan. Na de twee dagen durende beproevingen kwam de veerboot nog even terug aan de werf om een aantal punten af te werken. Thans vaart de Free Enterprise VI tussen Engeland en het continent, elke keer met 1200 passagiers en 300 auto's. „Orca" (foto 3) Vele medewerkers zien zelden het produkt dat ze gemaakt heb ben in actie. Daarom is de redactie verheugd om U een fraaie foto te tonen van de kraan die bij Gusto gebouwd is. Deze 600/800 tons kraan is geplaatst op het schip Orca dat voor offshore doeieinden geheei is verbouwd. Dat ze bij Gusto geen kleine kranen bouwen kunt U duidelijk op deze foto zien. Vergelijk maar eens met de personen die op het helicopterdek staan. Chinese handelsdelegatie bezocht „Pélican" (foto 4) De Chinese handelsdelegatie wilde het vastgestelde programma van zaterdag 17 juni j.l. voor één uur onderbreken om het boor schip Pélican te bezoeken. Gedurende het bezoek gaven enkele leden van de missie te kennen dat zij een vrije dag wilden spen deren om het boorschip nogmaals te bezoeken. De maandag daarop kwamen enkele leden van de missie weer naar Gusto. Na bezichtiging van de werf in de morgen werd ver der de hele middag besteed aan de Pélican. Beladen met gege vens, brochures over de IHC keerden de Chinezen laat in de middag terug naar Den Haag, waar men zich bij de rest van de delegatie voegde. Men raakte niet uitgepraat over het D.P. systeem. 100

Het Zeskant | 1972 | | pagina 4