Idee van C. J. Meerhof levert 2.500,- op (foto 6) Voor het bedenken van een "alternatieve swivel" heeft de direc tie van Gusto de hoogste prijs, in IHC geschiedenis, toegekend aan de heer C. J. Meerhof. Met veel lovende woorden overhandigde de heer F. E. M. Smul ders 2500 gulden aan de 28-jarige werkvoorbereider. Het idee is voor Gusto kostenbesparend, want de swivels kunnen nu in eigen huis worden gefabriceerd. De swivels worden gebruikt op o.a. onze S.B.M.'s. Een swivel is een draaibare verbinding tussen twee pijpen die tevens grote krachten kan opvangen. Het was wel een bijzondere week voor de heer Meerhof, want buiten de 2500 gulden, die hij schoon in het handje kreeg, be haalde hij ook nog zijn H.T.S. diploma. In het weekend na de voor de heer Meerhof zo sensationele week is hij direct met vakantie gegaan. Maar voor de vakantie zal het geld niet besteed worden; want na zijn vakantie zal de heer Meerhof niet meteen bij Gusto terug keren. Eerst wil hij een half jaar in Parijs op de Sorbonne Frans gaan studeren. Na deze studie komt hij slechts voor een korte tijd weer naar Schiedam terug. Als service-engineer van IHC Gusto zal hij dan z'n werkzaamhe den verrichten op de pijpenlegger voor Rusland. Kranig werk (foto 5) De laatste hijsproef zou op 7 juli plaatsvinden. Niet minder dan 1200 ton zou de kraan, die Gusto voor Heerema Engineering Ser vice te Den Haag heeft gebouwd, moeten hijsen. In de namiddag was men met de voorbereidingen klaar. Het sein werd gegeven. ledereen keek gespannen en zag hoe de kraan moeiteloos het gewicht van meer dan 1700 Volkswagens omhoog hees. Hiermede kan deze kraan met recht Champion worden genoemd, want het brak op die dag alle wereldrecords van dit soort kranen. 3 101

Het Zeskant | 1972 | | pagina 5