25 JAAR BIJ IHC VERSCHURE Op de vraag of hij nog terug verlangde naar zijn vroegere werk, kregen wij als antwoord: ,,Niks hoor, het bevalt mij hier best". Op 15 augustus waren de heren W. van den Berg, G. de Jong en C. Stam 25 jaar in dienst, 's Morgens werden de jubilaris sen ontvangen om door de heer A. J. Bouman te worden toege sproken. De jubilarissen werd elk afzon derlijk dank gebracht voor al hun activiteiten in de voorbijge gane jaren, in welke dank ook de resp. echtgenoten werden be trokken. De heer Bouman schroefde hen het gouden firmaspeldje op de revers en overhandigde hen als jubileumgeschenk een envelop pe met inhoud. De heer W. van den Berg is sous-chef op ons bedrijfsbureau Werf. Eer het echter zover was moest er eerst heel wat water door de rivier stromen. Hij startte op 11 augustus 1947 als LTS-er om te worden opgeleid voor het vak Bankwerken. Men heeft eerst geprobeerd om hem aan een zaagbankje te zetten, maar dat lukte niet erg. Hij heeft het dan ook maar korte tijd vol gehou den, waarna hij werd overge plaatst naar de buitenmontage, waar hij zijn Bemeteldiploma Bankwerken behaalde. Na terug keer uit de militaire dienst kwam hij als werkvoorbereider op het bedrijfskantoor, eerst voor de Bankwerkerij, later voor de Koperslagerij voor het ma ken van arbeidsstudies. Na de fusie werd hij aangesteld als chef van het Bedrijfsbureau voor Aan- en Afbouw. Na reorganisa tie van de werkzaamheden kreeg hij speciaal de zorg voor de af deling Werkvoorbereiding voor Af- en Inbouw. De heer G. de Jong trad in onze dienst op 1 augustus 1947 als tijdschrijver bij baas Van Es in de Ketelmakerij. Reeds na een half jaar kwam hij op de afdeling Loonadministratie terecht. Daar kreeg hij in de loop der jaren te maken met diverse veranderin gen in de verwerking van de W. VAN DEN BERG loongegevens. Eerst werd alles met de hand geschreven en be rekend. Een doorschrijfsysteem bracht een flinke verbetering in de bewerking die met het jaar steeds ingewikkelder werd. G. DE JONG Later moest men overgaan tot de boekhoudmachine. Na de fu sie kreeg onze jubilaris te ma ken met het zogenaamde Holle- rith-systeem wat uitgegroeid is tot een volledige verwerking per computer. Door al die verande ringen werd er nogal wat ge vergd van het aanpassingsver mogen van de mensen van de loonafdeling en zeker van de heer De Jong, die zich steeds opnieuw heeft ingezet om het werk zo goed en vlot mogelijk te laten verlopen en steeds alles op tijd gereed te hebben. De heer C. Stam trad in onze dienst op 11 augustus 1947. Hij begon als bankwerkersleerling in de afdeling Onderhoud, waar hij het Bemeteldiploma voor Bankwerken behaalde. Toen werd hij overgeplaatst naar de Draaierij, waar hij het Bemetel diploma Draaien heeft behaald. Daar zat dus nogal vaart in. Reeds in 1951 werd hij aange steld als assistent bedrijfsleider in de Machinefabriek. In 1960 volgde zijn aanstelling als Chef van het Bedrijfsbureau. Na de fusie werd hij Chef van het Cen traal bedrijfsbureau, totdat de heer Stam een jaar later de zorg kreeg voor de Interne Organi satie in ons bedrijf. C. STAM Wij feliciteren de jubilarissen met hun jubileum en wensen hen voor de toekomst heel veel goeds toe. Een jubileum in volledig Amster damse stijl en naar de snit van het gilde der elektriciens was op vrijdag, 28 juli 1972 voor de heer W. Blanken en diens echtgenote opgetrokken. Op zijn lauweren rustende baas Beek was komen opdraven om zijn gewezen pupil te feliciteren en zodoende wa ren, met de heren Floor en Kra mer als secondanten, ernst en luim nauwelijks van elkaar te on derscheiden. De tewaterlating van de cutter zuiger Brabo vormde de apo theose van een zeer geslaagde dag, niet in het minst voor het echtpaar Blanken. W. BLANKEN ""P» tKSÉP M. H. TJERKS Een dubbeljubileum vierden we op vrijdag, 18 augustus 1972. Op die dag herdachten we met de heren M. H. Tjerks, transport manager en J. S. Termars, tim merman, het feit, dat zij 25 jaar geleden bij onze firma in dienst waren gekomen. Voor beide jubilarissen was er met de gezinsleden een afzon derlijke ontvangst, waardoor de ceremonie protocolaire in de ei gen vertrouwde kring kon plaats hebben. Wij wensen de beide jubilarissen en hun gezinnen toe, dat er nog vele goede en gezonde jaren bij IHC Verschure mogen volgen. De laatste Veco-jubilaris van de ze reis was de heer C. v.d. Bent, optisch tekenaar, thans inge schakeld bij ALKON en AUTO KON '71. Van leerling plaatcon structie tot de huidige baan, is voor de jubilaris een rijke bron van ervaring geweest. Daarvan werd door chefs en col lega's getuigd op vrijdag, 25 au gustus 1972, toen de heer v.d. Bent in aanwezigheid van vrouw en kinderen gehuldigd werd. Ook voor deze jubilaris nog ve le goede en gezonde jaren bij Veco. J. S. TERMARS BlElsa; C. V. d BENT Voordat ik aan jubileren toe ben 129

Het Zeskant | 1972 | | pagina 13