^^»MftH'S(H)ERF ■m*8S Plak ze, de Rode Kruis postzegels! Aldus kon men in het vorige Zeskant lezen. Ja, ja, maar pas wel even op. Begin deze maand zijn de posttarieven verhoogd. De Rode Kruisze- gels vermelden echter nog de "oude" frankeerwaarden. De PTT heeft dit overigens al gemerkt en dus kunt u een "vijfcents-Rode- Kruis-postzegel-zónder-toeslag" kopen om er bij te plakken. Zo helpt u tóch het Rode Kruis, maar vermijdt u strafport! Wij blijven nog even in ons vorige Zeskant neuzen. In het verslag over de jubileumviering van een draaier bij IHC Smit lazen wij: "De laatste tijd bedient hij niet minder dan 4 banken. Het verhaal deed wel de ronde dat hij ze soms allemaal tegelijk bedient, maar dat is iets wat niemand wil of kan geloven." Het zou anders wat zijn, een "simultaan-draaier" In het Zeskant-artikel, getiteld "Grind halen bij Engeland" von den wij deze zin: en toen begonnen de grote grijpers gulzig met het opgraaien van het grind". Gruttegrut In het julinummer van "Domino", het personeelsblad van en voor onze collega's bij DMN, stond een verslag van de vakantie- speech van DMN directeur, de heer C. P. J. Timmer. De laatste woorden waren een opwekking om nu eens echt van de vrijheid en de rust te gaan genieten. De redactie van "Domino" dacht daarbij ook aan dagen met minder mooi weer en zette deze illustratie in het blad: Over het algemeen kun je met vele dingen niet voorzichtig ge noeg zijn. Het mooie nazomerweer ten spijt, lazen wij onlangs in het IHC Gusto Nieuws deze mededeling van de Gusto Auto Club: "Het bestuur is er wederom in geslaagd een partij anti-vries voordelig in te kopen". Om koud van te worden, zo'n vóórbericht! Toch zullen wij er nog maar niet te zwaar aan tillen. Dat deed men overigens wèl met de onlangs door Gusto gemaakte 800- tons kraan, die in de Waalhaven werd getest. Het IHC Gusto Nieuws vertelde er over: "Ook deze kraan bracht de vereiste last van 800 ton omhoog, hoewel nog enkele zaken dienen te worden geregeld." Hangt het er dan nog? "Gevraagd; herenfiets voor jongen van 12 jaar, met handrem men". Aldus een advertentie in het IHC Gusto Nieuws. Hope(n)lijk weet iemand iets voor deze jonge(n)-heer"? Onder de kop "Visconcours" meldde het IHC Smit Nieuws: "Het door de Personeelsvereniging georganiseerde visconcours moest, doordat het gemaal in werking was en daardoor een te grote stroming ontstond, worden afgelast. Wij zullen dit nu hou den op zaterdag 9 september." Als wij vissen waren, niet astrologische maar échte, dan wisten wij het wel: aanzetten dat gemaal Er gebeurt heel wat in onze bedrijven waar wij geen weet van hebben. Zo lazen wij in het IHC Verschure Nieuws: "De lichtaf- schermende "tent" voor de optaf is verwijderd, de projector zal alleen nog incidenteel voor mallenwerk worden gebruikt (en dan niet bij daglicht)". Ja, ja, mal doen en dan nog wel in het donker Soms zijn er van die echte doordenkertjes te vinden in de regio- naleberichtenblaadjes. Zoals die zin in het IHC Gusto Nieuws: "Er wordt getracht het dak van de Timmerwinkel volgend jaar op de investeringen te zetten". Alles goed en wel, maar die arme timmerlui dan? Iets voor in de vakantie als het regent? Een gewaarschuwd mens telt voor twee: een gewaarschuwd DMNer telt dominopunten 132

Het Zeskant | 1972 | | pagina 16