Cutterzuiger "BRABO" Bij Verschure werd op 28 juli jl. de cutterzuiger Brabo te water gelaten. Wij bouwen dit baggervaartuig voor de firma Ackermans Van Haaren N.V. te Antwerpen. Het ponton van de zuiger heeft een lengte van 52 meter en een breedte van 15 meter. Om te kunnen baggeren tot op de flinke diepte van 28 meter, wordt in de cutterladder een hydraulisch aangedreven zuigpomp gemon teerd. In het ponton staan nog twee pompen, die beide - of één van beide - in serie met de zuigpomp werken. De Brabo, die wordt voorzien van stapspuds, krijgt een geïnstalleerd vermogen van ruim 7000 paardekrachten. Het is al met al dus een grote cutterzuiger, waarvan het ponton op die julidag te water ging. De doopplechtigheid werd verricht door Mevrouw Jacques Borin. Zoals gebruikelijk bij Verschure, kreeg zij als doopvrouwe bloe men aangeboden door het dochtertje van een der werknemers. Ditmaal was dat Erna de Koning. Haar vader is constructieplaat werker. Wij vroegen Erna haar indrukken van de dag op papier te zetten en kregen toen het volgende briefje. "Ik was met mijn ouders op vakantie in Hierden, toen werden wij 's morgens om 9 uur door een taxi naar Amsterdam gebracht. Dat was het begin van een leuke dag. Toen wij in Amsterdam waren, mocht ik aan de doopvrouw, de bloemen geven. Toen gingen wij met een heleboel mensen naar het schip toe. Er werd gesproken en toen haalde de doopvrouw een hendel over. Toen spatte een fles champagne tegen het schip stuk. Het schip was gedoopt en vloog toen gauw het water in. Alle mensen gingen terug naar het gebouw, waar kelners rond liepen met dranken en lekkere hapjes. Dat was heel lekker. Toen mocht ik bij mijn heer Bax komen, en toen kreeg ik een heel mooi horloge, dat vond ik reuze fijn. Toen ging ik met mijn ouders weer terug naar Hierden. Wij kregen onderweg nog pech met de taxi en hebben een uur langs de weg gestaan. Toch was deze dag voor mij een feestdag." 120

Het Zeskant | 1972 | | pagina 4