Jubilea 25 JAAR BIJ IHC VERSCHURE terij. In 1957 moest de heer Schouten een rugoperatie onder gaan. Hij is toen lange tijd ziek geweest. Na zijn terugkeer in het bedrijf moest hij zich ontzien. Het zogenaamde zware werk moest hij laten liggen. Hij kwam toen in het Magazijn van de Machinefabriek, totdat er een kraandrijver nodig was in de ke telmakerij. Maar toen deze kraan werd gewijzigd en van beneden af bediend kon worden is Schou ten opnieuw naar het magazijn gegaan. Na enige tijd kwam hij toch weer in een kraan in de Machinefabriek. Sedert septem ber van het vorige jaar moest de heer Schouten zijn werk staken wegens ziekte. De weg van de heer Schouten is bepaald niet over rozen gegaan. We wensen hem in het bijzonder van harte beterschap toe en hopen met hem dat hij zijn werk weer bin nen niet al te lange tijd kan gaan doen. E. VROEGE De heer E. Vroege kwam na vele omzwervingen op 23-jarige leef tijd in ons bedrijf in het IJzer- park voor het sorteren van mate rialen, enz. Drie jaar later kwam hij in di verse magazijnen terecht. De langste tijd bracht hij door in het magazijn van de Koperslage rij. Daar is hij tien jaar geweest. Na de fusie kwam hij in het Hoofdmagazijn. Anderhalf jaar geleden werd hij vandaar overgeplaatst naar het magazijn van de Werf, waar hij een voor ieder bekende figuur geworden is, doordat hij de af gifte verzorgt van werkkleding en werkschoenen en er voor zorgt dat alles zo eerlijk en ordelijk mogelijk verloopt. Wij feliciteren de jubilarissen met hun jubileum en wensen hen voor de toekomst heel veel goeds toe. Wij openen de rij van jubilarissen met de heer F. C. v. d. Wijden, constructeur tekenkamer Werk tuigbouw. F. C. v. d. WIJDEN En met wie zouden wij beter kunnen beginnen? De heer v. d. Wijden is een ener gieke, bruisende figuur; meester in het spel met woorden. Deze eigenschappen, die in zijn omgeving soms tot luidruchtig heid aanleiding geven, gaan met een hoog werktempo gepaard, waardoor er in die 25 jaar heel wat "constructiefs" uit het brein en van de plank van de heer v. d. Wijden is voortgekomen. De jubilaris is bij Klaas Boot en de turnmeisjes minstens zo thuis als bij Verschure. Hij wil dan ook niet liever dan gewoon door gaan. Als tweede jubilaris op diezelfde dag, 1 september 1972, begroet ten wij de heer Jac. J. Scholten, baas bij de voormontage ijzer werk. Wie schetst onze verbazing toen wij vernamen, dat deze jubilaris al in 1934 bij Verschure in dienst trad. Enfin, u begrijpt het: hij ging weg en kwam terug. Met enige heimwee denkt hij te rug aan de tijd, die hij in Indo nesië heeft doorgebracht. Na een wat ingewikkelde bereke ning zijn we het er met elkaar over eens geworden, dat vrijdag 1 september 1972, een geschikte dag voor hem en zijn gezin moest zijn om dit jubileum te vieren. Aldus geschiedde. Het was erg gezellig. Zeker niet minder gezellig was het op donderdag 14 september bij het jubileum van de heer P. Vrij, universeel slijper bedrijfs- technische dienst. Enkele jaren geleden hebben wij de vrije-tijds-besteding van de heer Vrij al eens in het Zeskant onder de loupe genomen. H. HOOGLAND JAC. J. SCHOLTEN P. VRIJ Naast zijn vakbekwaamheid bezit hij nl. nóg een bekwaamheid. Hij is verdienstelijk trainer van de dameshandbalclub Vido te Pur- merend. Ook daar vinden ze dat hij voor nog minstens 25 jaar moet bij tekenen. Op vrijdag 15 september jubileer de de heer H. Hoogland, groeps leider bedrijfsbureau nieuwbouw. Deze jubilaris is het schoolvoor beeld van iemand, die door hard werken en studeren uit de eigen Verschure-vakopleiding naar vo ren is gekomen. Begrijpelijk is, dat op de dag van dit jubileum daaraan door leiding en collega's de nodige aandacht is besteed. Voor hem en voor al onze jubilarissen met 25 of meer dienstjaren: „Proficiat en houden zo". Nog net op tijd voor dit Zeskant vernamen wij, dat op 28 septem ber 1972 het jubileum gevierd is van de heer W. H. Mansheym, chef administratie Oranjewerf. Natuurlijk gaan ook naar hem on ze hartelijke gelukwensen. Voorts wensen wij hem veel sterkte voor nu en de naaste toekomst. 145

Het Zeskant | 1972 | | pagina 13