OMAN'S (W) ERF Elk najaar, wanneer de tijd aanbreekt om de bovenarm te ont bloten voor de anti-griep prik, wordt ons de gang naar de man- met-de-spuit gemakkelijker gemaakt door geruststellende uit spraken als: het gaat geheel pijnloos, etc. Ja, ja, maar tóch la zen wij onlangs in het IHC Gusto Nieuws over de op handen zijnde griepvaccinatie: "De dienstregeling voor deze groot scheepse operatie zal nog nader worden bekendgemaakt". Hopen maar, dat de opkomst nu ook „grootscheeps" zal zijn. Nog even over dat visconcours in Kinderdijk, waarover wij op deze plaats vorige maand ook al schreven. Het hengelfestijn heeft inmiddels plaats gehad, maar aldus het Smit Nieuws "de visjes hadden juist besloten om die dag maar eens te vasten. Het gevolg hiervan laat zich gemakkelijk raden." Nee, roep nu niet te snel: "er is dus niets gevangen", want dan kent u de hen gelaars niet. "Opnieuw wist C. H. de Jager met een flinke hoe veelheid ondermaatse vis de wisselbeker te bemachtigen." Het zal vast wel gelukken, dacht hij zeker Degenen, die ons al wat langer kennen, weten, dat wij een zwak hebben voor de proza over ingezonden ideeën. Weer een mooie, alleen voor ingewijden te begrijpen, bekroonde ideeënbusinzen ding vonden wij in het IHC Smit Nieuws: "Daar de profielmag- neetblokken steeds kantelden was er met de magneetbalk moei lijk te werken. Nu deze magneetblokken opgesloten zitten tus sen 2 houten geleiders is omkantelen niet meer mogelijk en de magneetbalk weer te gebruiken." Magnifiek! Met het Smit-Bolnes Nieuws is het niet zo goed gegaan. Begin september kwam no 14 van de pers met een grote rubriek "Wist u?". Hierin werd van dik hout planken gezaagd. Zo in de trant van "dat het negen weken geleden was dat er een Smit-Bolnes Nieuws is verschenen"; "dat er weinig copie voor binnenkomt"; "dat er weinig tijd is of wordt genomen om het in elkaar te zet ten"; "dat de ingezonden copie dan zijn nut verliest"; "dat be knopte mededelingen van de O.R. zo beknopt zijn geworden dat we nu helemaal niets meer weten"; enz. enz. Kortom een soort "communicatiecrisis", waar de Smit-Bolnes- sers maar eens iets aan moeten doen. Anders kom je op de kof fie - niet die van Smit-Bolnes, want het bestellen daarvan is ook spaak gelopen door het onregelmatig verschijnen van ons Zie- rikzeese berichtenbiad. Een bijzonder soort kaartspel beoefent men in Kinderdijk, ten minste als je het IHC Smit Nieuws mag geloven - en wie zou dat niet. "Deze week zijn de lidmaatschapskaarten voor het nieuwe seizoen weer uitgereikt. Zij die geen kaart hebben ontvangen kunnen zich in verbinding stellen met één der bestuursleden." Dan worden de kaarten wéér uitgereikt Door de vakanties zijn de lezers van het IHC De Klop Nieuws - en wij rekenen ons daar zelf zéker toe - verstoken geweest van nieuws over de nieuwbouw. Die bouw heeft niet stil gestaan en wij lazen dus: "Het einde van het projekt komt in het zicht. Waar in het begin veel geld in de grond verdween en er feitelijk wei nig te zien was, begint alles zich nu heel wat duidelijker af te tekenen. "Dat wordt een vroeg voorjaar in Sliedrecht: de bank- biljetjes en de muntcrocusjes steken hun kopjes al boven de grond uit Toch wachten wij nog even met ons in deze nieuwbouw te be geven. Tot het dakleer is aangebracht, want dan "zal de regen langs die weg niet meer in het gebouw kunnen komen." Wan neer ook de andere wegen zijn afgesloten door het ramen plaat sen en ruiten inzetten, komen wij zónder paraplu graag eens kijken. De specialiteiten van onze produktie zijn bekend, maar soms weten wij toch nog niet alles. Het IHC Verschure Nieuws meldde nl. "dat de aanmelding van nieuwe leerlingen groter is dan wij hadden verwacht. Onze leerafdeling is thans volledig bezet voor wat betreft het aantal plaatsen in de verschillende vakrichtin gen". Met Verschure kun je alle kanten uit: "Niet alleen branden en lassen", maar ook schoenen en tassen! Nu wij toch dit soort dichtregels schrijven, mogen wij wel even opmerken, dat het "heerlijk avondje" al weer in de verte gloort. In het Smit-Bolnes Nieuws lazen wij onder de kop "Sint Nicolaas pak" het volgende:" Het oude pak was dusdanig lelijk en ver sleten dat daarom tot aanschaf van een ander moest worden overgegaan. Enige dames meldden zich bereid om zelf het pak in elkaar te zetten." Voor hen de koek! In hetzelfde Smit-Bolnes Nieuws lazen wij echter ook: "Op de vraag of het G.A.B. al iets heeft laten weten aangaande het Sint Nicolaasfeest, werd ontkennend geantwoord." Voor de G.A.B. de gard! 148

Het Zeskant | 1972 | | pagina 16