GUSTO GELEEN PRESENTEERT !n Het Zeskant wordt hoofdzakelijk gesproken over het mate rieel dat gebouwd wordt door de "grote jongens" van onze divisies. Veelal wordt niet gerealiseerd dat andere afdelingen van IHC ook wel hun mannetje staan. De redactie van Het Zeskant prijst zich gelukkig dat het de hand heeft weten te leggen op een aantal foto's die ons een indruk geven van wat enkele van onze "kleine jongens" presteren. Zo ook bij Gusto Geleen en De Kleijn in Sliedrecht die in nauwe samenwerking 2 vulwagens en 2 deurhefmachines maakten ter waarde van meer dan 1 miljoen gulden. De uiteindelijke gebruikers van deze machines zijn de Konink lijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken in IJmuiden. De wens van Hoogovens was het aanvoeren van complete ma chines op het Hoogoven-terrein. Al de onderdelen van de ma chines zijn bij Gusto Geleen vervaardigd en samengesteld tot transporteerbare eenheden. Op het terrein van De Kleijn in Slie drecht zijn deze eenheden geassembleerd door de medewerkers uit Geleen. Nadat de elektrische bedradingen en de hydrauli sche onderdelen waren aangebracht, werden ook de eerste be proevingen in Sliedrecht uitgevoerd. Tenslotte werden de ma chines in twee enorme transporten over het water naar de Hoogovens vervoerd. De werking van deze machines is zo ver geautomatiseerd dat de vulwagen en de deurhefwagen door slechts één man be diend kunnen worden. Zoals uit de benaming reeds valt af te leiden worden de cokes batterijen bij Hoogovens gevuld met poederkool door de vul wagen. De deurhefwagen zorgt voor het openen, sluiten, en reinigen van de batterijdeuren, waardoor de ongebluste cokes wordt uitgestoten. Vooral de laatste machine is het paradepaardje van de op drachtgevers, omdat al deze handelingen thans met één ma chine en door één bedieningsman kunnen worden uitgevoerd, waarvoor vroeger ca 10 personen ingezet moesten worden. Soortgelijke machines heeft Gusto Geleen reeds geleverd aan Duitsland, België en Italië. Op ditzelfde gebied hebben wij voor August Thyssen Hütte reeds eerder een "cokes-uitdrukmachine" geleverd. En dan te bedenken dat deze machines nog slechts een ge deelte vormen van het Geleen repertoire 135

Het Zeskant | 1972 | | pagina 3