%mrs «HF Eind oktober - zo lazen wij - begon het "berichtenblad voor en van het personeel van IHC Smit NV" aan de 7e jaargang. Wij van onze kant feliciteren het IHC Smit Nieuws van harte met deze verjaardag en voegen daaraan toe: nog vele jaren van goede, interne informatieverstrekking! Wat dit betreft vonden wij in het Smit-Bolnes Nieuws een paar voorbeelden. In no 16 een uitvoerig verslag van een Onderne mingsraad vergadering; in no 17 een leuk verhaaltje over het zg. "proefhok". Dit is een soort ingenieus technisch brein, dat het mogelijk maakt een motor op de proefbank onbemand een heel weekend te laten draaien. Mocht er ook maar een kleinigheid misgaan bv. bij het filteren van de olie, de druk van de brand stof, de koeling, etc., dan slaat de motor af. Maandagochtend vertellen de metertjes, de klokjes, de piefjes en de poefjes wan neer en waarom de motor is gestopt. Koppie, koppie, man! Overigens voelen Smit-Bolnessers zich nauw bij fabriek en werk betrokken, getuige dit bericht: "De heer A. van der Hoeven heeft zich tijdens zijn arbeidsongeschiktheid bezig gehouden met een onderzoek naar een verbetering van ons systeem van brandmel ding". Natuurlijk was men er zeer op gebrand te weten, wat de patiënt had uitgedacht. Wat wij wel eens zouden willen weten is, wat die meneer doet, die blijkens een mededeling in het IHC Gusto Nieuws, voortaan bereikbaar is op een nieuw telefoonnummer. Hij is van de "afd. Storage spar team". Zal best interessant zijn. Soms zet een kop boven een bericht je toch wel aan het denken. Zo lazen wij in het IHC Smit Nieuws een mededeling over de "Bedrijfsdoorlichting". Je zou in eerste instantie aan het werk van organisatiedeskundigen denken, die een bedrijf doorlichten. Niets van dat al, het gaat om de mensen. Die konden zich laten doorlichten. Muggenzifterig? Ach, denk er maar eens méé over na Gaat de techniek ons niet overvleugelen? Wij meenden zoiets op te maken uit het volgende bericht in het Smit-Bolnes Nieuws over de Autoclub: "In verband met de onlangs gehouden vergadering met de toen aanwezige garagecommissarissen, waarin juist de luchtcompres- sor sterk naar voren kwam, kunnen wij u mededelen, dat een en ander met de Directie is besproken en dat er pogingen om een oplossing te vinden, momenteel in onderzoek zijn". Ons advies: geen gezeur, terugzetten die luchtcompressor "Wie een prik wenst" kon zich melden, aldus vertelde het IHC Holland Nieuws. Niks dorstlessends hoor. Alleen een halve cc vloeistof, die je via een dunne naald kreeg geserveerd. Proost! De Personeelsvereniging van IHC Smit opende het seizoen mei een showavond. Een daverend gebeuren als wij de recentie in het IHC Smit Nieuws mogen geloven: "De talrijke aanwezigen genoten van de beslist goede zangstemmen die bij het program ma ingezet waren. Niet minder waren de musici die met hun in strumenten de stemming goed vasthielden en opvoerden tot maximale hoogte". Nou, wat zeg je me daarvan! Grote gebeurtenissen werpen hun schaduw vooruit. Wanneer u dit leest, zijn de voorbereidingen voor het St. Nicolaasfeest al in volle gang. Ook wij hebben een surprise voor u: in het decem bernummer komt een Kerstpuzzel, gemaakt door onze DMN-me- dewerker Frits Schalekamp. Wij weten, dat wij onze puzzelende lezers daarmee een groot plezier zullen doen. In Zierikzee is het nu eindelijk eens afgelopen met het bonken op de deur. Het Smit-Bolnes Nieuws schreef nl.: "Enkele weken geleden is een fabrieksbel naast de rechtervoordeur geïnstal leerd. Wie 's avonds de fabriek nog moet bezoeken kan als de deur gesloten is, zijn aanwezigheid hoorbaar maken door te bel len". De klop op de deur is ook bij Smit Bolnes verleden tijd! Toestanden, die daar in Schiedam heersten! Dat had u niet voor mogelijk gehouden. Het betrof de uitbetaling van de Kinderbij-! slag. Het IHC Gusto Nieuws schreef er over: "Hoewel op het mo ment, dat de salarisgegevens naar de computer gingen, nog niet geheel voldaan was aan de formele eisen om de K.B. te kunnen, uitbetalen, hebben wij toch begrip voor de teleurstelling, dat het aankleden van de kinderen nu tot het eind van oktober zou moe ten wachten". Gewoon een huiveringwekkende gedachte. De arme schaapjes!! Wij blijven nog even bij kleding en vragen ons af wat en wanneer is een lor een lor? Volgens het Smit-Bolnes Nieuws heeft de ga rage dringend behoefte aan lorren. "Maar het moeten wel echte lorren zijn, en geen oude jassen, mantels, bh's en of corsetten Ja, ja, echt waar, ook deze artikelen zitten soms in de lorrenzak En daar hebben wij echt niets aan. Bedankt alvast voor de lorren." Mits 160

Het Zeskant | 1972 | | pagina 12