glijden! Er komt heel wat kijken, voordat een schip goed en veilig te water kan. Daar hebben de gasten doorgaans geen weet van. Daarom om te beginnen maar eens een pluim voor alle werkers, die er voor zorgden dat ook de Marinex VI vlot te water gleed. De gasten kwamen ditmaal uit Engeland, want de grindzuiger is besteld door Marinex Gravel Ltd. in Londen. In deze firma heeft het grote Britse aannemingsbedrijf George Wimpey Co. Ltd. een aanzienlijk belang. Vandaar, dat mevrouw B. R. Gane, echtgenote van de heer R. H. Gane, Vice President en Directeur van George Wimpey Co. Ltd. de doop verrichtte. Deze plech tigheid verliep bijzonder vlot. Pats, sloeg de fles kapot, duidelijk hoorbaar viel de klink weg en meteen roetste de zuiger het IJwater in. Het samenzijn met de genodigden achteraf kreeg ditmaal een bijzonder tintje, toen de doopvrouwe nog even het woord vroeg en aan directeur A. J. C. Bax voor de bemanning van het nieuwe schip een bijbel overhandigde. De heer Bax zegde toe dit boek zorgvuldig te zullen bewaren tot de grindhopperzuiger in de vaart komt. Dat zal begin volgend jaar zijn. Helemaal in het IJwater De zuiger in een schraal herfstzonnetje op de Lek ARUBA CURACAO BONAIRE uiMT-zm ra rnmrn Veel aandacht voor de drijvende rubber-persleiding, waarmee op speciaal verzoek van de klant enkele uren werd proefgedraaid Medio oktober werd op "het speciale proefstekkie" in de Lek bij Lekkerkerk een "Giant 1600" op de proef gesteld. Op zichzelf niet zó bijzonder, maar deze zuiger wacht begin volgend jaar een zeer interessant werk in Venezuela. Dit zal zijn in een baai, 200 km ten westen van Caracas, bij het vissersdorp Tucacas. Daar ligt een "rommelig" soort eiland, be staande uit ondiepe plaatsen, stukjes grond met mangostruiken en bomen erop, en enkele diepe meertjes. Men gaat van dit alles een mooi, bouwrijp eiland maken, door er zo'n 8 miljoen m3 grond op te spuiten, hoofdzakelijk klei en zachte koraal. Het kar wei zal ongeveer drie jaar duren. Dan kan met de bebouwing worden begonnen. Er komen hotels, woonwijken, bungalows, jachthavens, winkelcentra, etc. De verbinding met de vaste wal zal bestaan uit een dijk. Aan het eind van de dijk, op het eiland komt een grote parkeerplaats. Auto's zullen namelijk verder op het eiland niet worden toegelaten. Voor het vervoer zal een tram gaan zorgen! Al met al weer eens een bijzonder karwei voor een van onze standaard zuigers! 155

Het Zeskant | 1972 | | pagina 7