'OPEN HUIS' BIJ IHC SMIT DAVEREND SUCCES! Uit de aard der zaak moest tijdens de officiële opening een strak schema volgens een draaiboek worden aangehouden. Er moest dus om enige "terughoudendheid" van de IHC Smit medewer kers worden gevraagd. Om hen en niet hen alleen, maar ook familie, vrienden, bekenden en collega's in de gelegenheid te stellen in het nieuwe werfcomplex een kijkje te nemen, was er op zaterdagochtend 18 november een "Open Huis". Medewerkers in de Voorbewerkingshal deden vrijwillig dienst, zodat de be zoekers flink wat in werking konden zien. Een geweldig goed idee. Te oordelen naar het zeer grote aantal bezoekers, is het "Open Huis" een groot succes geworden. Het parkeren van de auto's - altijd al een probleem! - was deze zaterdagmorgen helemaal een geweldige puzzle. De scheeps- bouwhal is gelukkig groot genoeg om duizenden mensen te gelijk te bevatten, zonder dat men elkaar erg voor de voeten loopt. In het Ontspanningsgebouw had het team onder leiding van de heer en mevrouw Kuipers de handen vol aan koffie schenken, flesjes openen, cake snijden en afwassen. Naar schatting zijn er die ochtend meer dan 2500 mensen, oud en jong, groot en klein, bij ons op bezoek geweest. In het "IHC Smit Nieuws" is gevraagd om opstelletjes, tekenin gen en foto's om daarmee voor HET ZESKANT een verslag sa men te stellen. Misschien was de voorbereidingstijd wat kort - i.v.m. de komende feestdagen moest de redactie er wel haast achter zetten! - maar het aantal inzendingen was niet groot. Wimmie en Ariëtte Klerk - resp. 5 en 6 jaar oud - zonden twee tekeningen in. Jammer genoeg kunnen wij ze niet in kleuren af drukken, maar ja, in zwart/wit gaat het ook. De heer A. van Heiningen in Nw Lekkerland stuurde een aantal kleurenfoto's van de nieuwe hal. Kennelijk was hij getroffen door de rode en gele kleurcombinaties van de kranen. Ook voor hem geldt: jammer, dat wij de foto's in kleur niet kunnen afdrukken. Van de heer Timmermans kregen wij de volgende korte opmer king: Gezien: In de nieuwe grote hal een "grote" man omhoogsta rend met een van verbazing omlaaggezakte onder kaak. Oorzaak: Op grote hoogte bij de kraanbaan op het bordes een wandelend echtpaar met wandelwagen waarin een heel klein mannetje, dat verheerlijkt omhoogblikte. Teus Stam - 16 jaar - in Nw Lekkerland zocht het in de dicht vorm. Enkele gedeelten van zijn werkstuk laten wij hierbij vol gen: Het is nu toch eindelijk voor elkaar Het IHC-scheephellingsgebouw staat daar Na lang wikken en wegen heeft de direktie het voor elkaar gekregen 168 m lang, 51 meter breed, terwijl het 34 m in de hoogte meet Vanaf kilometers is het te aanschouwen Wat ze op IHC Smit in elkaar bouwen En op 17 november van dit jaar Waren de "hoge Pieten" bij elkaar Op het terrein naast het gebouw Hun jasje dicht; hun boordje nauw Daar weerklonk de eerste schreeuw "Daar zie'k wat, achter die meeuw". En werkelijk, er was waf te bespeuren het moest nu toch eindelijk gebeuren. De ijverige en bekwame piloot, die daar was zette de helicopter precies op pas, juist waar al uitgerekend was. 18 november één dag daarna Mocht echtgenote, vergezeld van pa Het gebouw met hun blik aanschouwen en kijken, wat ze daar ai niet bouwen. Men zag hoe de platen voor de boot Voorzien werden van wat "schoot". Vervolgens kwam men bij de helling En dat was voor de meesten een heel ding Men rende het schip onder door Velen, van achter naar voor. 182

Het Zeskant | 1972 | | pagina 22