ERF fe- Ta yftnm (i) In het vorige nummer wijdden wij enkele felicitaties aan het adres van het IHC Smit Nieuws ter gelegenheid van het begin van de 7e jaargang. Ditmaal is er alle reden om het zoeklicht te richten op het IHC Gusto Nieuws. Overtuigd van de noodzaak van een goede interne communicatie is nl. besloten deze "wekelijkse informatie voor de medewerkers van IHC Gusto N.V." nog meer inhoud te geven. Het aantal pa gina's werd van 2 gebracht op 4 en in de eerste nummers "nieu we stijl" werden verschillende afdelingen van het bedrijf nader aan de lezers voorgesteld. Opdat meer mensen weten wie wat waar doet. Een loffelijk streven! Overigens ging de redactie van het IHC Gusto Nieuws in haar enthousiasme zo ver, dat ze zorgden voor een biologische we reldprimeur: "Aan het einde van de 7e jaargang werd de baby opnieuw geboren." Nou, nou! Wie bij Gusto werkt, ver van huis, zoals bv. op de Noordzee, kan voor verrassingen komen te staan. In de foto-bijschriften bij het artikel "25 Meter boven de golven" in het vorige Zeskant stond nl.: "Een helicopter komt toevallig even enkele pakjes afgeven en vliegt daarna meteen verder. Tot over een paar dagen." Als ie toevallig weer eens in de buurt is, zeker Is het allemaal goed gegaan met Sint en Piet rond 5 december? Geen "trubbel en narigheid", om het Smit-Bolnes Nieuws te ci teren? Opgemerkt werd, dat er nog veel vaders zijn, die verge ten hun kinderen op te geven voor het St. Nicolaasfeest. En om dat nog immer geldt "regeren is vooruitzien", schreef men er bij: "Dus lieve moeders help vader er aan herinneren dat ze hun kind opgeven voor het St. Nicolaasfeest volgend jaar." Ja, ja, maar vóór de volgende zending pepernoten komen eerst nog de Kerstkrans, de oliebollen en de paaseieren Een bijzondere medewerker is de heer Klaas Out, Baas op de Oranjewerf. Hij slaagde met 37 van de 40 punten voor het Rijks diploma Brandweercommandant Tweede Klasse. Het IHC Ver- schure Nieuws voegde daar aan toe: "De heer Out heeft beslo ten, zijn studie voort te zetten en door te gaan voor het diploma Brandweercommandant Eerste Klasse, waarbij wij hem veel suc ces toewensen." Zeker, zolang tenminste de Rode Haan niet kraait op de Oranje- werf! Wij menen allemaal bekend te zijn met de lettercombinatie IHC, maar de buitenwacht heeft het er wel eens moeilijk mee. Wan neer bv. scholen het Informatiecentrum in Kinderdijk bezoeken, wordt er gevraagd, wie weet wat IHC betekent? Waarop ene Ka- reltje z'n hand opstak en antwoordde: "Ja meneer, Intellektuele Handels Combinatie". Nu niet te hard lachen, want weet U zèlf wel wat de letters be tekenen? Blijkens een bericht in het IHC Smit Nieuws voorziet het Infor matiecentrum zeker in een behoefte. Sinds de opening in augus tus zijn er al 700 bezoekers geweest uit tal van landen en van alle leeftijden. Wie jong is en met de school komt, moet nader hand een werkstukje maken in de vorm van een al dan niet ge ïllustreerd opstel. Met in het achterhoofd nog de uitleg over zui gers en daarbij de vergelijking met een "huiselijke stofzuiger" gaf een leerling aldus zijn eigen visie op baggermaterieel: STAT#***'** 2«»U* Het spel is uit, bij IHC De Klop! Aldus het berichtenblad van onze Sliedrechtse collega's, dat meldde: "Gezien de steeds af nemende belangstelling voor de contactavonden is besloten hier mee te stoppen. De aanwezige inventaris wordt hiermee ten ver koop aangeboden." Volgde een lijst van damborden, domino spel, sjoelbakken, biljarts, knikkerspel, luchtbuks, scrabblespel, etc. In prijzen variërende van 50 cent tot 150 gulden. Gelukkig stond St. Nicolaas nog niet buitenspel in de PV van De Klop. Over de jeugd gesproken: het IHC Gusto Nieuws gaf verslag over een jongerenexcursie. Mensen, mensen, wat een evene ment: "op een gegeven moment zat er een oudere man op on verklaarbare wijze met zijn hand vast aan een vishaakje. Met vereende krachten is deze haak er door onze jongens uit gerukt, zodat de verbandtas, die de Medische Dienst beschikbaar had gesteld, toch wel van pas kwam." Een vreemde manier van vis sen! Later ging men naar het restaurant "De Koeheuvel", "waar ge zellig onder elkaar koffie werd gedronken." Die stapel koffiedrin kende jongelui hadden wij wel eens willen zien! Gewoon te gek: wij kunnen ons nog als de dag van gisteren herinneren, dat wij het laatste stukje van het jaar schreven. Nu is het alwéér zo ver! Daarom maar weer: prettige kerstdagen en gelukkig Nieuwjaar. Welgemeend en van harte! 184

Het Zeskant | 1972 | | pagina 24