Meegaan met een proefvaart betekent doorgaans: vroeg uit de veren zijn. Een barre zuidenwind stelt de zijwindgevoe ligheid van onze auto op de proef, als wij naar Hoek van Holland rijden. Daar heerst al een drukte van belang. De nachtboot uit Engeland is aangekomen en mensen en auto's debarkeren. Wat verderop, aan wat de "betonsteiger" heet, ligt "ons" schip, de sleepzuiger Wado. Die heeft de vorige dag proefgevaren en zal dat vandaag - donderdag 30 novem ber - weer gaan doen. Het weerbericht is niet gunstig: fikse wind en veel deining. Nu kunnen onze sleepzuigers best tegen een stormstootje, maar wil je goede re sultaten van bepaalde beproevingen heb ben, dan toch graag in wat kalmer weer. Meer mensen komen aan boord. Allemaal met "wat-moest-ik-vroeg-op" gezichten. Het vertrek om 7 uur wordt uitgesteld, in afwachting van de nieuwste 1 PROEFVAART weersvoorspelling. Die blijkt weinig hoop vol te zijn. Gaan we wel of gaan we niet? Dan wordt de knoop doorgehakt. Het wordt een niet. Velen nemen de tijd voor een rustig ontbijt en nog maar een bak koffie. Volgende dag wel Volgende ochtend vroeg, zelfde tijd, zelf de plaats. De wind is 's nachts wat gaan liggen en vooral bij een afnemende zui delijke wind is de hoge deining op zee er dan betrekkelijk gauw af. Zo leerden wij. Opnieuw geven de weersvoorspellingen weinig reden tot optimisme. Wij wagen het er op en de sleepboten worden be steld om bij het vertrek te assisteren. Eenmaal buiten de pieren blijkt het alle maal best mee te vallen. Na "afgifte" van de loods zetten wij koers naar het zuiden, naar het "baggerstekkie". Daar gaan de beide zuigbuizen overboord en niet lang daarna stroomt kuub na kuub in het laadruim. De rode lijn, die op een strook papier aangeeft hoe vol de hopper raakt, kruipt gestadig steil omhoog. Op het schip heerst een ontspannen sfeer. De Wado toont zich een prima sleepzuiger. Trouwens, ook de bouw ge schiedde onder ideale omstandigheden van samenwerking tussen opdrachtgever en bouwer! Onze collega's van Smit Bolnes nemen het er van. De 2x 16 cilin der "HDK-karren" lopen weer gesmeerd en wat wil je als motorenman dan méér! De wind gaat intussen weer opsteken en dus neemt de kapitein zijn voorzorgen. Zo wordt het over dek lopen tot een verbo den activiteit verklaard. Er komen wat IMPRESSIES van de'WADO' 1 Op weg naar zee 2 Baggeren in slechter weer 3 De Duitse vlag wordt gehesen 4 Gelukwensen voor de Kapitein 5 Monteur elektricien C. v. d. Heuvel liet het zich heel goed smaken 6 Aan de lunch 4

Het Zeskant | 1973 | | pagina 4