WERFPLAN IHC DE KLOP Het zit er zo goed als op: de werkzaamheden, die verband hou den met het werfplan van IHC De Klop. Een jaar geleden vertel den wij over dit plan en het lijkt ons goed, de verschillende on derdelen nog eens onder uw aandacht te brengen. In verband met de aanleg van een nieuwe afbouwhaven aan de westelijke zijde van het terrein werd grondruil gepleegd met de buurman van De Klop: Prins' Aanneming Mij. Aan de westkant kreeg De Klop er een strook grond bij. Van het nóg westelijker gelegen opslagterrein van De Klop - Kerkerak - werd een stuk grond aan Prins ter beschikking gesteld. Om en bij de haven kwamen de volgende voorzieningen tot stand: nieuwe oeververdediging, een houten damwand, een klei ne stalen loswal en een 55 meter lange aanlegsteiger. Deze aan legsteiger vormt de grens tussen het "De Klop-deel" en het "Prins-deel" van de haven en wordt door elk der bedrijven voor de helft gebruikt. Naast de kraanbaan, die langs de langshelling loopt, werd een nieuwe afbouwhaven gegraven. Van de bestaan de afbouwhaven aan de oostelijke zijde van het terrein werd on geveer de helft afgesloten met een stalen damwand en vervol gens gedempt. Voor deze "operatie" had men 30.000 m3 zand nodig! De dwarshelling werd vernieuwd. Dit hield o.m. in het vermin deren van het aantal hellingbanen van 12 tot 10 en het verlengen van de hellingbanen met ongeveer 4 meter. Om aldus ook de dwarshelling aan te passen aan de gewijzigde waterstanden op de Merwede tengevolge van het Deltaplan. Uitbreiding lasloods Het werk aan de bestaande haven en de dwarshelling was nodig om ruimte te scheppen voor een belangrijk onderdeel van het werfplan: de uitbreiding van de lasloods. Bij deze uitbreiding wa ren twee factoren van belang: a) de maximale lengte van de in de nieuwe loods te bouwen schepen, b) de noodzaak de nieuwbouw te laten aansluiten op de noord gevel van de bestaande lasloods. 8

Het Zeskant | 1973 | | pagina 8