*%MIUI'S (W)ERF IHC Gusto Nieuws begon het nieuwe jaar met no. 1 van de 7e jaargang. Alsnog gefeliciteerd met deze "verjaardag" en vele jaren toegewenst met de zo "broodnodige" interne communi catie. Onze collega's in Schiedam hielden traditiegetrouw een Nieuw jaarsreceptie. Die werd als volgt in hun berichtenblad aange kondigd: "Morgen is het zover. Als Gusto-familie zullen we het jaar 1973 nog even gaan "natmaken". Natuurlijk is iedereen van de partij; maar zonder kinderen". Aan natte luiers en dito broeken had men kennelijk geen be hoefte Het IHC De Klop Nieuws, no. 36, was vol van cijfers en getallen. Het gaf een blik op de nieuwe salaristabellen en op de "premies sociale verzekeringswetten". Wat een materie! Vol van voor de argeloze werknemer onbegrijpelijke afkortingen als Z.F.W., A.K.W., K.W.L., A.W.B.Z., etc. Ook publiceerde men de "witte tabel voor bijzondere belonin gen". Daaruit kan men lezen, wat er overblijft van "extra's" als bijvoorbeeld overwerk, winstdelingsuitkering en vakantietoeslag. Gewoon een "Tabel voor te Verwachten Teleurstellingen" Een collega van ons is mee geweest met de proefvaart van de Wado en schreef hierover in het vorige Zeskant. Het is er ruig toegegaan, zo te lezen: "Verderop ploegt een coaster zich door de golven. De Wado stórmt erdoor tijdens de snelheidsproeven". Arme coaster, arme bemanning! Het 15e nummer van het IHC Holland Nieuws maakte uitvoerig melding van de Brandweervoorschriften in het Overbeekhuis, waarin op de 11e verdieping ons Hoofdkantoor zetelt. Elke etage heeft een (of meer) brandwachten. Zij hebben o.m. tot taak: "Bij brand brandhaard met brandblusapparaat bestrijden". Om met een Ster-reklame-uitdrukking te zeggen: logisch hè? Onze vrienden in Zierikzee zijn weer uit vissen geweest. Het Smit-Bolnes Nieuws gaf bijzonderheden over deze dag en wij lazen daarin: "Vertrek te Brouwershaven om 8.00 uur. Thuiskomst wordt in overleg met de hengelaars geregeld". Ja, ja, als er genoeg gevangen is of als de flessen leeg zijn?!. Lang hebben wij in deze kolommen geen aandacht besteed aan DMN en hun berichtenblad "Domino". Onlangs bevatte dit blad een boeiend verslag over het diner dansant van de Personeelsvereniging. Een goed feest, door "een open entree, die uitnodigde tot binnengaan." Inderdaad doet een gesloten deur dat niet! Wij lezen verder: en het duurde niet lang of de brand werd in eigen sigaret of sigaar gestoken en de eerste woorden met de buren gewisseld". Aanbieden van een rokertje was er blijkbaar in eerste instantie niet bij! Dit bracht "Domino" tot de volgende overpeinzing: zou het eigenlijk wel een handige zet van de organisatoren geweest kun nen zijn om geen rookgerei neer te zetten. Want natuurlijk waren er rokers die daar niét op gerekend hadden en zélf niets bij zich hadden. Daardoor was een geleende of aangeboden sigaret of sigaar een pracht aanleiding om de start te geven voor een ge zellig gesprek". Dokter Meinsma zou het hier niet mee eens zijn! Drinken en eten gaf geen problemen: de gedienstige vrouwelijke obers, die telkens - als duveltjes uit een doosje achter je klaar stonden om een leeg glas te vullen" een voortreffelijk pasteitje, dat goed op temperatuur was omdat het snel werd geserveerd". Het werd een knalfeest, want alleen "keurige" grappen horen bij "keurige" mensen en "keurige" mensen kunnen geen plezierig feest maken". O, zo! "Door een misverstand in de administratie van de "Delta Fede ratie", zijn geen aanvraagformulieren voor looprechtvergunnin- gen toegezonden". Aldus een mededeling in het Smit-Bolnes Nieuws. Wandelaars en voetgangers, gelieve Zierikzee dus nog even te mijden 24

Het Zeskant | 1973 | | pagina 12