Hoe groot is groot? Bijna 95 meter iang en 16 meter breed wordt de sieepzuiger Maas, die op dit moment in de nieuwe hal van iHC Smit wordt gebouwd. Begin januari werd deze foto genomen, die een aardig beeld geeft van de grootte van de hal, vooral nu het casco van de sieepzuiger vorm krijgt! Ruim en overzichtelijk Bouw in hal vordert Rekken en stellingen zelf gebouwd! IHC's TV-ster voor de Engelse kijkers Nieuw magazijn door zelf-doen Wie nu een bezoek brengt aan het hoofdmagazijn Werf van IHC Smit herkent dit magazijn nauwelijks terug. Het heeft een grondige "verjongingskuur" ondergaan. Door de oude ijzerloods er bij te betrekken kon het magazijn driemaal zo groot worden gemaakt. De indeling werd aan de nieuwe ruimte aangepast. Veel werk bij de grote opknapbeurt is er verzet door de medewerkers van het magazijn zélf. Zo tussen de bedrijven door maakten zij alle nieuwe rekken en stellingen. Het resultaat van al dit zelf-doen mag er zijn. In twee jaar tijd ontstond zo een modern "herboren" hoofdmagazijn. Wel op de Britse televisie Wat op onze eigen televisie zelden lukt, bleek wel mogelijk op de Engelse TV! De kijkers - en dat zijn er vele - van het beroem de BBC programma "Tomorrow's World" hebben na het boor- schip Pélican nu onlangs ook kennis gemaakt met ons cutter- hefeiland. Voor het maken van de opnamen, werd een model van dit IHC produkt naar Engeland gebracht. Het programma "Tomorrow's World" geeft een kijk op nieuwe ontwikkelingen in techniek en wetenschap. De presentatie door Allan Baxter is van dien aard, dat ook "le ken" het snappen. De kijkdichtheid is daarom ook zeer groot. Jammer, dat de Nederlandse "zuilen" zoiets niet weten te bieden! 17

Het Zeskant | 1973 | | pagina 5