VAN BEVERS EN REUZEN Zo verrichtte de "Namhae-ho" het ondermijnende werk in Pohang Versierd en wel ging de laatste caisson te water Baggeren om te slepen De Namhae-ho is een cutterzuiger van het type IHC Giant 3300- monoponton. Het baggervaartuig werd gedeeltelijk hier, gedeel telijk in Korea gebouwd voor de Korean Dredging Corporation in Seoel. De zuiger verrichtte o.m. werk in de haven van Pohang. Voor het verstevigen van een kademuur in die haven maakte men gebruik van caissons. Telkens als zo'n caisson was gebouwd, werd-ie "te water gelaten". Daarbij hielp de Namhae-ho. Die baggerde nl. het zand rond de caissons weg, waardoor de constructie langzaam te water ging. Eenmaal drijvend werd zo'n caisson dan weggesleept. Onze medewerker van het MTI, de heer L. M. J. v. d. Valk, was Het laddertussenstuk met zuigpomp op de dieplader Diepzuiginstallatie op stap Om de IHC Giant Papendrecht in staat te stellen op grotere diepte grond te winnen, construeerde men bij De Klop voor dit baggervaartuig een profielzuiginstallatie voor een zuigdiepte van 30 meter. Dit hield in, dat de ladder werd voorzien van een tus senstuk met daarop een hydraulisch aangedreven zuigpomp, en een profielzuigstuk met o.m. breskap en spuiters. Om de extra hydraulische pompen, de spuitpomp en overige hulpwerktuigen te kunnen aandrijven was het nodig de Giant te voorzien van een extra zijponton, met daarin een aantal motoren. In het bedie ningshuis werd een extra, demonteerbaar, paneel gemonteerd, Om al deze extra stukken naar de Papendrecht te brengen, wa- Onderweg naar Duitsland erbij, toen de laatste caisson van de serie vlottend werd ge maakt. Omdat het de laatste was had men er vlaggen en slin gers aan gehangen om het geheel een feestelijk tintje te geven. Voor de Namhae-ho betekende het 't einde van de job "bagge ren om te slepen". ren 7 vrachtwagens nodig. Doel van de reis was Stella bij Ham burg. Hier werd de diepzuiginstallatie aan de Papendrecht ge monteerd. Over het werken met deze, toch wel bijzondere „Reus' hopen wij U in een volgend nummer meer te vertellen. 18

Het Zeskant | 1973 | | pagina 6