wordt Per schip en over de weg Eind januari had er weer eens een verscheping plaats vanuit Rotterdam. Met het ms. Atpina werden twee IHC Giants naar Brazilië verscheept. Een heel transport, waarbij zelfs zware stuk ken zoals bv. de hoofdpontons onderdeks een plaats kregen. Cargadoor was Kersten Hunik Co BV van wie wij bijgaande foto kregen. Een heel andere kant uit ging de IHC Beaver King bestemd voor de "Ports and Shipping Organization" in Teheran. Acht vracht wagens van het transportbedrijf Hans Franke waren nodig om de zuiger te vervoeren. Doel van de reis is de plaats Bandar-e Pahlavi aan de Kaukasische Zee, zo'n dikke 5.000 km ver weg. Er viel héél wat te regelen aan vergunningen en toestemmingen voordat de King de lange autoreis kon beginnen. Wij hopen u nog eens wat over dit transport te kunnen vertellen. 90 ton meer Voor de cijferaars onder u nog dit: door De Klop werd verleden jaar voor 3.742.125 kg aan zuigers en onderdelen naar het bui tenland vervoerd. En dat is dan 90.000 kg méér dan in 1971. De bijna 4 miljoen kg is exclusief het gewicht aan papier van vracht brieven, formulieren, etc De gedemonteerde zuigers langszij de "Aipina" Klaar voor 5000 km naar Iran In verband met wijziging en aanvulling van het Nederlandse ven nootschapsrecht, mede als gevolg van het feit, dat Nederland als Lidstaat van de EEG haar wetgeving aan de EEG-regelingen diende aan te passen, is in ons land, naast onder meer de N.V. (Naamloze Vennootschap), een geheel nieuwe rechtsvorm, na melijk de B.V. (Besloten Vennootschap) geschapen. Deze vorm is min of meer te vergelijken met de in het buitenland voorkomende G.m.b.H., S.A.R.L. en P.V.B.A. Bij genoemde veranderingen in het vennootschapsrecht wordt onder andere bepaald, dat bepaalde vennootschappen, waaron der vrijwel alle N.V.'s, hun balans en hun winst- en verliesreke ning, alsmede toelichting daarop, dienen te publiceren. Tevens moeten genoemde stukken door een registeraccountant worden onderzocht en moet ook zijn verslag worden gepubliceerd. De verplichtingen ten aanzien van het publiceren van balansen en winst- en verliescijfers van afzonderlijke tot de IHC-groep be horende werkmaatschappijen hebben zwaar gewogen bij de be slissing om alle IHC-werkmaatschappijen met een N.V.-vorm om te zetten in een B.V. Deze wijziging is thans een feit geworden. Het is duidelijk, dat geen wijziging van het beleid wordt beoogd ten aanzien van de openheid 'intern' over de resultaten van de diverse winstcentra. De openheid 'extern', naar de buitenwereld, wordt voldoende ge waarborgd door de publicatie van de geconsolideerde cijfers, dus die van IHC Holland N.V. als houdstermaatschappij. De hierboven genoemde omzetting van N.V. in B.V. zal geen sociale gevolgen voor de betrokken werknemers hebben en alle rechten en verplichtingen jegens de werknemer zullen door de nieuwe vennootschap worden overgenomen. In verband met het bovenstaande zullen derhalve alle brieven e.d. van de werkmaatschappijen ondertekend dienen te worden met om een voorbeeld te noemen: IHC VERSCHURE B.V. 19

Het Zeskant | 1973 | | pagina 7