25 JAAR BIJ IHC GUSTO 40 JAAR BIJ IHC VERSCHURE Misschien juist door de eenvoud is het jubileum van baas Koens, bankwerk nieuwbouw, die op vrijdag, 19 januari, door de di rectie, chefs, collega's en ieder een, die hem wel mag lijden (en dat zijn er nogal wat) gehuldigd is, voor 40 jaar trouw en onver stoorbaar dienstbetoon, een royale topper geworden. Hoe onverstoorbaar deze baas Koens toch wel is, bleek uit het feit, dat hij ondanks het 'gejen', dat hij enkele dagen voor zijn jubileum had moeten ondergaan, toch monter en wel en bijzon der uitgeslapen samen met vrouw en dochter voor het spre kersforum kon verschijnen. Na al deze voorpret en de inge wonnen informatie waren de toe spraken zeer toepasselijk, trou wens de cadeaus nog meer. Wie wel eens van komaliewant gehoord heeft, weet nu wat hier bedoeld wordt: het schip en dan nog eens het schip en dan weer het schip. In zijn dankwoord heeft baas Koens ons verteld hoe hij die 40 jaar bij Verschure had be leefd. Hij kon ervan getuigen: veel goed, ook wel wat slecht. Toen hij van zijn benoeming tot baas had vernomen, had hij de opmerking gemaakt, dat hij daar ook wel weer overheen zou ko men. Enfin, dat was en dat is nog steeds Baas Koens. Een man, die vandaag de dag nog zijn mouwen opstroopt, als er een lastige klus aangepakt moet worden. Om dat onverzettelijke enthou siasme en om die persoonlijk heid zullen wij hem missen in november a.s., wanneer voor hem de pensioenklok luidt. Dan vaart hij samen met zijn vrouw uit op een schip, waarvan vele inventarisdelen hun steeds weer een buitengewoon geslaagde ju bileumviering in herinnering zul len brengen. Voorlopig houden wij deze jubi laris gelukkig nog op z'n minst een half jaar in ons midden. Op 23 november 1972 was er bij Gusto weer reden om de vlag in top te hijsen. De heer M. v. d. Akker (timmer man SB) herdacht die dag het feit dat hij 25 jaar geleden bij Gusto binnen "wandelde". Een reden temeer voor de di rectie om deze medewerker die dag eens in de bloemetjes te zetten en om de waardering die zij voor deze trouw hebben, ook eens onder woorden te brengen. En niet alleen woorden; deze gingen gepaard met mooie ca deaus, waarbij ook de rol van de echtgenote in dit alles niet werd vergeten. Familie Fictoor "In the mood" Voor het 40-jarig jubileum van de heer J. A. L. Fictoor, chef casco-montage bij de afdeling nieuwbouw, was zowel in als van buiten het bedrijf een aanzien lijke en warme belangstelling. In de namiddag van de 16e jan uari hadden zich dan ook vele belangstellenden rondom de ju bilaris en zijn gezin geschaard om hem de hulde te brengen, die past voor een man, die in het Verschure-bedrijf op een van de laagste sporten van de maatschappelijke ladder begon nen is en die erin geslaagd is door zich te onderscheiden in intelligentie en ijver op één van de hoogste sporten in zijn afde ling te klimmen. Voor die volharding, voor die prestatie, was er alle waarde ring van de zijde van de direc tie en de aanwezigen, onder wie de heer Hartman, ambtenaar van de burgerlijke stand, die na mens de burgemeester van Am sterdam de heer Fictoor de gou den draagmedaille behorende bij F. KOENS de Orde van Oranje Nassau op de revers spelde als waardering voor de diensten aan het bedrijf, onze stad en daarmede ook aan ons land bewezen. Er was iemand in de omgeving, die beweerde, dat hij de heer Fictoor nog nooit zó stil had gezien. Hoe het ook zij, dat ogenblik van stilte en berusting zij hem van harte gegund, want er was inderdaad een heleboel te verwerken voor een man, die zich graag en gemakkelijk met een feestneus siert. Er waren heel wat handen te drukken en toespraken te be antwoorden van o.a. de chef, de collega's, een vertegenwoordiger van de ondernemingsraad en vele anderen; het ene fraaie ca deau na het andere verwisselde van eigenaar. Maar de en veloppen met inhoud waren voor de binnenzak. Dit alles is ongetwijfeld voor de jubilaris en zijn gezin een prach tige herinnering aan een gran dioze jubileumviering. 20 Na de uitreiking van het getuig schrift met penning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel was er tijd voor een ge zellig ophalen van herinneringen, met als sluitstuk een bezoek aan de Modellenzaal. M. v. d. AKKER Op 9 november 1972 was het de grote dag voor de heer L. Izelaar (elektricien Onderhoud). Ter gelegenheid van zijn 25- jarig jubileum werd hij door de directie ontvangen in de grote zaal van het hoofdkantoor. De heer F. E. M. Smulders bracht in zijn toespraak dank aan de jubilaris voor de vele ja ren, waarin hij zijn kracht aan ons bedrijf heeft gegeven. De waardering bleek ook uit de bij een jubileum behorende ge schenken. Namens de Maat- L. IZELAAR MEJ. C. A. VERVELD

Het Zeskant | 1973 | | pagina 8