25 JAAR BIJ IHC DE KLOP fA Op 1 februari j.l was het 25 jaar geleden, dat de heer J. v.d. Waal zijn intrede bij IHC DE KLOP deed als beambte op de mate riaalafdeling. Voordien was hij reeds als ijzerwerker en tijd- schrijver bij ons werkzaam. Zijn tegenwoordige functie is mede werker op het produktiebureau. Door bijzondere omstandigheden moest de huldiging een dag eer- J. v.d. WAAL der dan de eigenlijke jubileum dag plaats hebben. In zijn toespraak releveerde Ir. C. de Groot de verdiensten van de jubilaris, bracht hem dank voor de bewezen diensten en overhandigde hem de gebruike lijke geschenken. Ook zijn echt genote, aan wie bij binnenkomst bloemen waren aangeboden, werd in deze dank betrokken. Natuurlijk werden tijdens deze ontvangst de verdiensten van de heer Van der Waal gememoreerd voor de personeelsvereniging, waarvan hij reeds sedert de op richting penningmeester is. Na de huldiging van de heer Van der Waal werd in dezelfde bijeenkomst afscheid genomen van de heer P. C. Visser, bij ons allen beter bekend als Piet van de kraan. Met zijn echtgenote was hij aanwezig om de dank van de directie in ontvangst te ne men voor de jarenlange trouwe plichtsbetrachting. Tot slot werd hem toegewenst dat hij na ge dane arbeid nog lange tijd in goede gezondheid van zijn pen sioen zou mogen genieten. P. C. VISSER V NOOIT 001 De opmerkingen hieronder zijn wat overdreven, maar ze bevatten ook veel waars. Je komt ze tegenwoordig in nogal wat bladen tegen en we vonden, dat ze ook in Het Zeskant niet mochten ontbreken. Alleen, ze worden vaak gepresenteerd, als zouden ze op het lijf geschreven zijn van chefs of bazen. Dat vinden wij niet. ledereen die tijdelijk of blijvend in de belangstelling staat, is vaak het on derwerp van ongerechtvaardigde kritiek. Je hoeft maar op te vallen door je functie, öf omdat je nieuweling bent, óf omdat je O-benen hebt, öf ,,zeil"-oren en je bent al het haasje. Daarom lijken ons onderstaande opmerkingen de moeite van het lezen waard. Vooral voor degenen die de kritiek uitoefenen. En doen wij dat niet allemaal op z'n tijd? Kom je te laat, dan geef je een slecht voorbeeld; kom je te vroeg, dan ben je een rondneuzer. Blijf je overwerken, dan ben je een uitslover; ga je op tijd weg, dan heb je geen hart voor de zaak. Ben je nauwgezet, dan ben je pietluttig; ben je het niet, dan kan het je niet schelen. Pleeg je overleg, dan durf je zelf niet te besluiten; doe je het niet, dan ben je eigenwijs. Als je nieuwe ideeën hebt, ben je een nieuwlichter; als je ze niet hebt, dan loop je achter. Heb je succes, dan heb je geluk gehad; loopt het mis, dan krijg jij de schuld. Ben je aardig, dan wil je de populaire jongen uithangen; houd je afstand, dan heb je verbeelding. Laat je anderen iets voor je opknappen, dan ben je een afschui- ver; doe je het zelf, dan probeer je je onmisbaar te maken. Als je grappig bent, ben je te familiair; als je ernstig bent, ben je een zuurpruim. Als je jong bent, dan weet je niets; als je oud bent, dan ben je een oude sok. Als je drinkt, dan ben je een drinkebroer; als je niet drinkt, ben je een saaie piet. Als je met iedereen praat, ben je een kletsmeier; als je het niet doet, dan voel je je te hoog. Als je er op staat, dat men zich aan de voorschriften houdt, dan ben je lastig; als je het niet doet, dan ben je een slappe vent. Als je van je mensen verlangt, dat zij hun plicht doen, dan ben je een uitslover; als je het niet doet, dan krijg je van bovenaf te horen, dat je niet oplet. Als je je ogen de kost geeft, ben je een spion; als je het niet doet, dan maak je het je te gemakkelijk. Wil je alle klachten voorkomen, dan moet je bezitten: de wijsheid van Salomo, het geduld van Job, de huid van een Olifant, de slimheid van een vos en de moed van een leeuw. Maar als je daarover piekert, wordt je gek. 35

Het Zeskant | 1973 | | pagina 11