TMI WiaSTIRLINC II I'lJtTS VM IIIIIIUCKLlIt 25 JAAR BIJ IHC SMIT De vakbonden hebben de wens te kennen gegeven om de IHC- winstdelingsregeling te vervangen door een bonusregeling. In een bespreking op 14 december 1972 werd tussen de Raad van Bestuur van IHC en de vakbondsdistrictsbestuurders in principe overeenstemming bereikt over een bonusuitkering ingaande het boekjaar 1974 van 7,7% (14e periode). Een gedeelte ter hoogte van 5% zou dan in de pensioengrondslag worden opgenomen. Als overgangsregeling zou over 1972: 7,0% en over 1973: 7,4% worden uitbetaald. De vakbondsbestuurders hebben laten weten dat zij, na overleg met hun leden, niet akkoord kunnen gaan met een uitkering van 7% over 1972, onder meer omdat hierdoor de winstdelings- spaarregeling komt te vervallen. In verband hiermede blijft dus over 1972 de bestaande winstde- lingsregeling en de daarmee verbonden winstdelingsspaarrege- ling van kracht. De Raad van Bestuur is bereid om voor dit jaar eenmalig, geen gebruik te maken van de mogelijkheid aangege ven in het reglement om een correctie op het beschikbare be drag toe te passen in verband met de uitbreiding van het kapi taal. De vakbonden zijn van bovenstaand standpunt op de hoogte gebracht. De factor ingevolge het winstdelingsreglement is vastgesteld op 3,41. Dit betekent een uitkering van 6,55% van het jaarloon. WINSTDELINGSSPAARREGELING De IHC winstdelingsspaarregeling is ten gevolge van wijziging van wettelijke bepalingen, op de volgende punten gewijzigd. 1. De beslissing van de werknemers om aan een winstdelings- spaarregeling mee te doen, dient jaarlijks door hen te kun nen worden genomen. Een in het verleden genomen beslis sing, waarbij de werknemer zich heeft verplicht om geduren de vijf jaar zijn winstuitkering of een deel daarvan te laten blokkeren, kan volgens de wet nu worden herroepen. 2. De termijn, gedurende welke de spaarwinstaandelen moeten worden geblokkeerd, is verlengd van ten minste vier volle kalenderjaren tot ten minste zeven volle kalenderjaren. Deze verlengde termijn geldt niet voor besparingen, die vóór 1 januari j.l. werden verricht. 3. Winstdelingsspaarregelingen, die uitgaan van verplichte deel neming voor de werknemers, dienen te worden omgezet in regelingen, waarbij individuele keuze-vrijheid voor de werk nemers bestaat om al dan niet aan de regeling deel te ne men. 4. Over spaarwinstaandelen mag worden beschikt, indien zij worden besteed ter voldoening van premies ingevolge een overeenkomst van levensverzekering, mits deze voorziet in een looptijd van ten minste zeven kalenderjaren (voorheen ten minste vijf jaren). Deze nieuwe termijn geldt voor levens verzekeringen, welke zijn afgesloten na 1 januari 1973. Voor het overige zijn alle bepalingen, onder meer die betrekking hebben op de bestedingsmogelijkheden van het spaarwinstaan- deel, ongewijzigd gebleven. J. DE DEUGD W. KLERK Op dinsdag 27 februari 1973 her dachten onze medewerkers J. de Deugd en W. Klerk het feit dat zij 25 jaar geleden in dienst traden van ons bedrijf. De heer J. de Deugd trad in on ze dienst op 18 februari 1948 als leerling draaier. Het doet ons deugd hem nog steeds in de Draaierij te kunnen vinden. De heer W. Klerk kwam op 31 januari 1948 in de leer bij baas Van den Oever in de timmer- loods waar hij onder leiding van leermeester P. de Jong zijn Be- meteldiploma behaalde. Behalve timmerman is hij reeds verschei dene jaren verbonden aan onze Bedrijfsbrandweer, hetgeen, naast het maken van spotpren ten, een hobby van hem blijkt te zijn. Wij wensen de jubilarissen toe dat zij nog vele jaren in goede gezondheid hun werkzaamheden mogen verrichten. 53

Het Zeskant | 1973 | | pagina 17