Onze collega's hebben elders in dit nummer verslag gedaan van de tewaterlating van de Maas. Blijkens een desbetreffende aan kondiging in het IHC Smit Nieuws moest dit alles zich in een fractie van een seconde afspelen. Het zou nl. gebeuren: "tussen ca. 11.00 uur". Razend snel dus! Jammer is het om in het Smit-Bolnes Nieuws van 22 maart jl. te moeten lezen, dat de uitgifte van dit Berichtenblad door ge brek aan kopij een onregelmatig karakter zal krijgen. En dat in deze tijd van "broodnodige kommunikasie"! Proberen zélf wat aan te doen, lui! Wij blijven nog even in Zierikzee. Uitgebreid werd in het Smit- Bolnes Nieuws melding gemaakt van het wel en wee van de Personeelsvereniging in 1972. De jaarlijkse feestavond was in elk geval een groot succes. "De conferencier Bob Vieling bracht alles zeer goed op een rijtje. Met de Gold Stars als dans- orkest was het snel morgenvroeg". Hopenlijk had ieder ze toen nog op een rijtje staan Met het biljarten gaat het veel minder goed. De animo is eraf. Toch geeft men de hoop niet op. dat de mannen toch wat meer vrijheid gaan krijgen van hun vrouwtjes zodat ze de biljart ballen weer over het groene laken laten rollen." Wat zeg je me daarvan Dan is er de Reisvereniging. Daarover werd verteld: "Dit soort activiteit werkt wel stil, maar heeft toch altijd weer een bus vol, maakt mooie reisjes waarover nog lang wordt nagepraat." Maar dan toch fluisterend zeker Over napraten gesproken, wie ook ergens lang over zal napra ten zijn de leerschooljongens bij De Klop. Die maakten indertijd een excursie naar Schiphol. Wegens de mist kon toen de rond vlucht niet doorgaan. Maar deze pech veranderde in een ex traatje. Eind maart vlogen de leerjongens en hun meesters wat verder uit: naar Londen! Terecht merkt IHC De Klop Nieuws op: "geen slechte ruil voor de excursie die "de mist inging". Soms is schrijven wat je bedoelt niet zo eenvoudig. In het ver slag over een OR vergadering van een onzer bedrijven stond - aldus het lokale berichtenblad -: dat slechts een kleine groep hogere beambten faciliteiten geniet, die minder zijn dan men denkt." Wie nu denkt, dat veel méér mensen die fijne faciliteiten genie ten, heeft het precies mis. Bedoeld wordt: minder faciliteiten dan men denkt voor slechts een kleine groep. Goede rapportage is het halve werk! Wie van klaverjassen houdt, moet dat doen bij Smit Bolnes. Aardige lui daar! In het berichtenblad van en voor onze Zierik- zeese collega's stond hoe gezellig er in de kantine is gespeeld. "Leuk is hierbij te vermelden, dat de heer X met de heer IJ het laagste aantal punten per 12 spelen behaalden en wel 273 punt." Haha, goeie mop, leuk hoor! Een mooie rekensom vonden wij onlangs in het IHC Gusto Nieuws. "De koffieautomaten werken op munten, de frisdrank automaat op een kwartje. Beiden kunt u draaien uit een munt- automaat. Voor 1 gulden krijgt u uit de automaat 5 munten en 2 kwartjes". En hoeveel kost nu een bak koffie? Hoewel je het niet zou zeggen, toch is de lente begonnen. Op het sociale vlak bleven echter koufronten voor een weinig pret tige atmosfeer zorgen. Hopelijk is het inmiddels wat opgeklaard. Hoe dan ook, in het Smit-Bolnes Nieuws lazen wij: "Wilt u zich voorbereiden op de jaarlijkse schoonmaakbeurt van de garage en u hiervoor opgeven op de vergadering?" Schoonmaakbeurt! Of de lente dan ook in de lucht zit! 56

Het Zeskant | 1973 | | pagina 20